Tiltakoznak a balatoni üdülővárosok

Rendőrségi vezetők torznak tartják azt a statisztikát, amely a legbűnösebb városok közé sorolja Siófokot, Balatonföldvárt és Zalakarost. A nyaralóhelyek turisztikai szakemberei attól tartanak, hogy emiatt csökken a Balaton vonzereje.

2005. 11. 21. 0:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Csak az állandó lakosokra vetítve közli a bűncselekmények számát a HVG-ben nemrég közzétett bűnügyi statisztika, és figyelmen kívül hagyja, hogy a három nyári hónapban az üdülőhelyek lélekszáma öt-hatszorosára duzzad. Siófok közigazgatási-rendőri körzetében a bűncselekmények több mint felét az üdülési szezonban követik el – közölte Szigeti László rendőrkapitány. Ugyanakkor nem cáfolja, hogy Siófok bűnügyi szempontból fertőzött város. Azt viszont az önkormányzat idegenforgalmi bizottságának vezetője, Csorba Ottó is állítja: Siófok nem nevezhető a bűnözés nyári fővárosának.
Balatonföldváron is a szezon két hónapjára esik a bűncselekmények hatvan százaléka – véli az üdülőváros rendőrparancsnoka. A helyi polgárőrség vezetője, Koselik Mátyás szerint ebből nem szabad az egész település bűnügyi helyzetét megítélni.

EllenTmondásos statisztikák. A szomszédos országok rendőri vezetői által is elismert Balatoni Szezonális Bűnmegelőzési Központ adatai szerint idén nyáron Siófokon 63, Balatonföldváron pedig 60 százalékkal volt kevesebb strandi lopás, mint tavaly. A Balaton déli partjának nem hivatásos nyári rendőreit dicséri, hogy Lellén, Bogláron és Fonyódon is kevesebb volt a szezonális bűncselekmény, és az egy évvel korábbinál lényegesen kevesebb autót loptak el.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.