A döntőbizottság kizárta a közlönykiadót

A három pályázó közül kettőt kizárt a Közbeszerzési Döntőbizottság, s ezzel a KJK-Kerszöv maradt egyedül állva a Központi Szolgáltatási Főigazgatóság által az elektronikus jogszabály-nyilvántartó rendszerre kiírt pályázaton.

2006. 01. 26. 0:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Névhasználati per is fűszerezte azt a közbeszerzési eljárást, amelyet a Központi Szolgáltatási Főigazgatóság írt ki az elektronikus jogszabály-nyilvántartó rendszer használatára 500 millió forint keretösszeggel. A talányos név közintézmények elektronikus jogtárral való ellátását fedi. A pályázaton három cég indult, a KJK, a Magyar Hivatalos Közlönykiadó (MHK) és az Opten.
A KJK vezetői decemberben lehetőséget kaptak a főigazgatóságtól, hogy betekintést nyerjenek a másik két pályázó ajánlatába. „Megdöbbenve láttuk, hogy míg cégünk százezer forintot meghaladó árat kért a pályázaton megfogalmazott és körülírt szolgáltatásért, versenytársaink húszezer forintnál alacsonyabb árat jelöltek meg – mondta kérdésünkre Bucsi-Szabó Zsolt, a KJK-Kerszöv ügyvezető igazgatója. – Ebből számunkra nyilvánvalóvá vált, hogy a versenytársaink által kínált szolgáltatás nem felel meg a pályázati kiírásban foglaltaknak. Ezért fordultunk a Közbeszerzési Döntőbizottsághoz. Visszaadja a jogállamba vetett hitünket a bizottság döntése, amellyel meg nem felelés címen kizárta a másik két pályázót az eljárásból” – mondta az igazgató. A testület január 11-i határozatában adott helyt a kifogásnak, s érvénytelennek minősítette az első helyen megjelölt Opten Kft. és a második helyezett Magyar Hivatalos Közlönykiadó ajánlatát. Az ajánlatkérőt pedig egymillió forint bírsággal sújtotta. Az MHK jogi képviselője nem nyilatkozott arról, hogy megtámadják-e a döntőbizottság döntését.
A KJK korábban azért perelte az MHK-t, mert az a KJK Comlex Jogtár termékéhez megtévesztésig hasonlót hozott forgalomba, majd ahelyett, hogy eleget tett volna a bíróság ítéletének, s a sajtóban közzétette volna az ítélet tartalmát, ismét reklámozta termékét, méghozzá a jogerősen eltiltott néven. Az MHK a Miniszterelnöki Hivatal (MeH) tulajdonában áll. Elnök-vezérigazgatója Kodela László, aki a Medgyessy-kormány idején a MeH helyettes államtitkára volt. Ebbéli minőségében adott állandó belépőt a K&H Equities üzletágvezetőjének, Kulcsár Attilának. Az MHK Kft.-t a KJK elleni perben Kiss Elemér ügyvéd képviselte. Kiss, aki jelenleg a Szülőföld Alap vezetője, a szocialista– szabad demokrata kormány kancelláriaminisztere volt, s ebben a minőségében főnöke Kodelának. Kissnek azért kellett távoznia hivatalából, mert a MeH megrendelést adott annak az ügyvédi irodának, amelyben Kiss résztulajdonos volt.
A KJK árbevétele 2004-ben csaknem ötmilliárd forint volt, 2005-ben ez több mint 12 százalékkal nőtt. A 2004-es adatokat vizsgálva az elektronikus termékekből származó bevétel az árbevétel 60 százalékát tette ki. A cég a magyarországi jogtárpiac csaknem 70 százalékával rendelkezik. A központosított közbeszerzés által érintett piac méretét 100-200 millió forintra teszik.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.