Az egykori kaposvári tejüzem átalakításával tízezer négyzetméteres létesítményhez jutott a volt tolnai cég, amely évenként 20-23 millió liter tehéntej feldolgozását tervezi. Ám, mint az üzem minapi bejárásán elhangzott, az év közepén már – a hagyományos tevékenység mellett – a kecsketej feldolgozását is megkezdik. A jórészt Somogy megyei kistermelőkkel beszállítói szerződésben álló cég naponta 15 ezer iskolatejet szállít Kaposvár oktatási intézményeibe.
A másfél milliárd forintos beruházás csaknem száz munkahelyet teremtett Kaposváron. Mint megtudtuk, a tejüzem újraindulásának hírére hatezer kaposvári és környékbeli állástalan jelentkezett munkára, ám közülük csak ötvenet tudtak felvenni. Az üzem dolgozóinak kilencven százaléka azok közül került ki, akiket 1995-ben a megszüntetett kaposvári tejfeldolgozóból az utcára tettek. A kaposvári húsüzem egyik kiváló termékére utalva Szita Károly, Kaposvár polgármestere a minap úgy fogalmazott: reméli, a város hamarosan nemcsak a somogyi megyeszékhelyen gyártott finom sonkájáról, hanem az új üzemből kikerülő tejről és tejtermékekről is híres lesz.
Elkelt a konzervcég. A szigetvári Schenk és Társa Kft. tulajdonába került a Nagyatádi Konzervgyár. A német és magyar tulajdonú gazdasági társaság, amely az elmúlt fél év során bérüzemeltetőként „tartotta életben” a felszámolás alatt álló üzemet, egyetlen ajánlattevőként írta alá az adásvételi szerződést az üzem felszámolását végző Apor Kft.-vel. A vételárról az üzletfelek nem nyilatkoztak, de lapunk úgy tudja, hogy a felszámoló korábban 900 millió forintra tartotta a somogyi konzervgyárat.
Társasházi lakás ég Budapesten