Próbálkoznak a hallgatók

A Hallgatói Önkormányzatok Országos Konferenciája kiválasztotta azt a hallgatót, akinek a nevében próbapert indít a Havas Henrik nevével fémjelzett Szegedi Tudományegyetem Budapest Média Intézete (BMI) ellen. A korábban az iskolában végzett nő – aki jelenleg egy másik intézmény hallgatója – maga jelentkezett a szervezetnél.

2006. 01. 16. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Már megtaláltuk a hallgatót, de még folyik az adatgyűjtés – az érintett hölgy ugyanis kevés bizonyító erejű dokumentummal rendelkezik –, amely elengedhetetlen ahhoz, hogy megnyerjük a pert – mondta lapunknak Ekler Gergely, a Hallgatói Önkormányzatok Országos Konferenciájának (HÖOK) elnöke. Az érdekvédő szerint a befizetést igazoló csekkek rendelkezésre állnak, de még szükségük lenne olyan papírokra, amelyek a hallgató és az intézmény közötti viszonyról rendelkeznek. Lapunk egyébként úgy értesült, a BMI-ben nem kötöttek a hallgatókkal szerződést, pusztán a tanévkezdés előtt valamennyi diáknak elpostázott levéllel lehet bizonyítani, hogy a díj befizetése a beiratkozás feltétele volt.
A HÖOK egy hónappal ezelőtt jelentette be, hogy próbapert indít a jogtalan tandíjszedések miatt. Egy hallgató jogi képviseletét biztosítják, és állják az eljárás költségeit. A szervezet elnöke akkor abban reménykedett, hogy legkésőbb a hónap végéig elindíthatják a pert.
Ismert, az oktatási jogok biztosa korábban megállapította, hogy jogszerűtlenül szednek félévente nyolcvanezer forintot az államilag finanszírozott hallgatóktól a Havas Henrik műsorvezető nevével fémjelzett Szegedi Tudományegyetem Budapest Média Intézetében. Azóta kiderült, hogy szintén jogsértő a Budapesti Gazdasági Főiskola idegen nyelvi képzésért szedett tandíja, a Modern Üzleti Tudományok Főiskolájának fejlesztési hozzájárulása és a Kodolányi János Főiskola által szedett regisztrációs díj is.
A Budapesti Gazdasági Főiskola vezetősége egyébként tegnap sajtóbeszélgetésen próbálta meggyőzni a jelenlevőket arról, hogy az ombudsman állásfoglalásával szemben jogosan szednek pénzt a hallgatóktól. Roóz József rektor szerint egyértelműen többletszolgáltatásnak számít az intézményben folyó idegen nyelvű képzés. Hozzátette: a díjszedés a nyilvánosság kontrollja alatt zajlik, a kurzusok az oktatási tárca által lektorált felvételi tájékoztatóban jelennek meg. A heti 30–35 órában folyó idegen nyelvű képzéseken jelenleg 711 diák vesz részt. Medvéné Szabad Katalin, az érintett kereskedelmi kar igazgatója szerint a félévente 160 ezer forint befizetése nem a beiratkozás feltétele, számos hallgató több részletben fizeti ki a pénzt. Ebben a félévben 42 hallgató végez heti 8 órában adminisztrációs munkát a tanszéken, így mentesül a díjfizetés alól.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.