Csak októberre állhat fel a Magyar Fejlesztési Bank által koordinált egyablakos intézményrendszer – jelentette be tegnap Gyurcsány Ferenc miniszterelnök a Magyar Fejlesztési Banknál tett látogatása után. A miniszterelnök hozzátette: az MFB átalakításához szükséges kormányrendeletek még ebben a ciklusban megszületnek, a szükséges törvénymódosításokat azonban az új parlamentnek kell meghoznia.
A vállalkozókat is megkérdezhették volna, mielőtt az ő érdekükben átszervezik a Magyar Fejlesztési Bankot. A szakmai szervezetek és érdekképviseletek véleményének kikérése azonban elmaradt – jelentette ki lapunknak Kassai Róbert, az Ipartestületek Országos Szövetsége (Iposz) általános alelnöke. A gazdasági miniszter hó eleji bejelentése után az Iposz körkérdést intézett a szakmai szervezetekhez, de egyik sem értesült a fejleményekről. Ezért nem is tudunk véleményt mondani a kezdeményezésről – mondta Kassai Róbert.
Régóta szorgalmazza a Kisiparosok Országos Szövetsége (Kisosz), hogy a vállalkozói hitelügyintézés kerüljön egy kézbe – mondta Antalffy Gábor ügyvezető elnök. Ugyanakkor nem biztos, hogy szerencsés az időzítés: a Nemzeti fejlesztési terv első ütemének éppen most van a csúcsidőszaka, ha az átalakítás késlelteti az amúgy is lassú kifizetéseket, akkor több kárt okoz, mint hasznot. Aggodalmat kelt a kisvállalkozások körében, hogy a kormány nagyobb szerepet szán a kereskedelmi bankoknak, mert tapasztalataik szerint kis összegű, néhány milliós ügyleteknél ezek a pénzintézetek nem szívesen mozdulnak.
A Magyar Fejlesztési Bank Rt. 2005-ben 25,611 milliárd forint adózás előtti profitot könyvelt el, több mint kétszeresét az előző évi, 12,778 milliárd forintnak – derül ki a hitelintézet MTI által ismertetett gyorsjelentéséből.
Vogel Evelin elismerte, ő készítette a hangfelvételeket