A Balaton északi partján lévő szórakozóhelyek tulajdonosaitól védelmi pénzt szedő Szlávy Bulcsú bizalmi embere, N. Gábor nyomozati vallomásában előadta: 1996-ban ismerkedett meg főnökével, aki az egyik diszkójában helyezte el portásként. Nem sokkal később személyi testőri feladatokat is ellátott. Az év őszén Szlávy fölszólította, hogy mozgósítsa ismerőseit, mert egy új csapatot akart maga köré szervezni. A következő évben össze is állt a főként 18-20 éves férfiakból álló banda, s a maffiavezér már velük nyitotta a nyári szezont. Az elsőrendű vádlottat – a gyilkosság felbujtójaként megvádolt üzletembert –, W. Lászlót 1997 kora nyarán ismerte meg, amikor a Szlávy érdekeltségi körébe tartozó, Balatonalmádiban lévő Riviera Night Clubot kibérelte. Ebben az időben már N. Gábor intézte Szlávy üzleti ügyeit. Az egykori testőr szerint vádlott-társának és volt főnökének két nézeteltérése volt egymással. A kölcsönösen kialkudott védelmi összeget W. László nem vagy csak késve tudta fizetni Szlávynak, mert kevés bevételt hozott a szórakozóhely. Emiatt több alkalommal támadt elszámolási vitájuk. A másik konfliktus pedig W. László barátnőjének állítólagos megerőszakolása volt. Emiatt az üzletember többször a rendőri kapcsolataival fenyegette a maffiózót, aki csak nevetett az egészen – áll N. Gábor vallomásában.
A nézeteltérést a két fél rendezni akarta, s emiatt kereste fel Szlávy az elsőrendű vádlottat budaörsi irodájában. A végzetes napon, 1997. július 31-én N. Gábor kísérte Szlávyt a Pest megyei városba, de – miként a másodrendű vádlott állította – nem tudott a merénylet tervéről. Annak ellenére nyilatkozott így, hogy amikor este W. László azzal hívta föl: „a főnököd meghalt”, azonnal rendelkezni kezdett ingóságaival. A rendőrség adatai szerint a maffiózó eltűnése után hét-tíz nappal N. Gábor négymillió forintot fektetett be egy étterembe. Egyes tanúk pedig azt állítják, hogy N. Gábor jóval a merénylet előtt már fölvetette Szlávy embereinek, hogy „az lenne a legjobb, ha Bulcsú nem lenne”. A rendőrség azt is feltételezi, hogy N. Gábor igen korán értesült Szlávy tervezett megöléséről. Nem sokkal eltűnése után Boros Tamás a balatoni Panoráma diszkóban közölte az emberekkel, hogy ő veszi át korábbi gazdájuk érdekeltségeit. Ezután mindenki az 1998-ban meggyilkolt Borosnak dolgozott tovább. Holnap az elsőrendű vádlott, W. László kihallgatásával folytatódik a tárgyalás.
Ismeretes: az ügyészség szerint 1997. július 31-én N. Gábor segítségével W. László budaörsi irodájába csalta Szlávy Bulcsút, akit a vállalkozó egyik alkalmazottja, B. László fejbe lőtt. A holttestet W. László egyik barátnője II. kerületi házának garázsába betonozták.
Orbán Viktor a diplomáciai csúcsról: Mindenki úgy megy innen el, hogy egy nagy népnél járt