Kérdés, működött-e a Tetves-patak vizét megszűrő, úgynevezett sonkoló Balatonlelle közelében, ám ha igen, akkor sem zárható ki, hogy olajos víz került a tóba – mondta lapunknak a Somogy Megyei Növény- és Talajvédelmi Szolgálat igazgatója. Tóth Istvánt már a múlt pénteken, a terepjáróverseny „főpróbáján” riasztották a helyi civil és gazdálkodó szervezetek, amelyek előre látták: nagy baj lesz, ha a nyolcvanhektáros somogybabodi katlanban versenyző terepjárókról az olajjal szennyezett sár a vízgyűjtő Tetves-patakon át a tizenöt kilométerre lévő Balatonba jut.
Tóth István szerint felháborító, hogy miközben állami és önkormányzati forrásból a Balatonnál is környezetóvó beruházások történnek, súlyos környezeti károkozás kockázatával járó terepjáróversennyel tovább terheljük a tóparti nádasokat és a Balaton egyébként is sérülékeny vizét. Megtudtuk: derékig érő sárlavinát állított meg a Lelle közelében lévő sonkoló, ám hogy a szűrőn átjutó és Balatonba került víz mennyire volt szennyezett, azt laboratóriumi vizsgálatnak kell megállapítania. Szerettük volna megtudni, volt-e a Tetves-patak balatoni beömlésénél vízmintavétel, s megtörtént-e vagy folyik-e már a feltehetően szennyezett tóvíz vizsgálata, ám a területileg illetékes vízügyi igazgatóságon és a regionális környezetvédelmi felügyelőségen is csak azt a választ kaptuk: a somogybabodi esetről tudnak, de vízvizsgálatra nem érkezett minta.
Miután a huszadik off-road fesztivállal a rendező szerv és Somogybabod önkormányzatának a szerződése lejárt, kérdéses, hogy a helyi és a környékbeli lakosok tűrőképességét próbára tevő, sorozatos természetkárosítást okozó rendezvénynek lesz-e folytatása.
Botrányos viselkedése miatt több mint 14 millióra büntették Gyurcsányt