Szétvertek mindent öt nap alatt: őrlőgépbe került két harminchárom méteres úszó- és négy nagy ülőmedence, és a pancsoló is – idézi az építkezés kezdetét Frank József, a kaposvári fürdő igazgatója.
– Együttesen 3462 négyzetméter vízfelület (négyezer köbméter víz) várja a fürdőzőket – mondja. – Az üzemeltetés napi több százezer forintot tesz ki, csak vegyszerből heti négy tonna fogy majd. Nyáridőben huszonnégy dolgozót kell alkalmazni.
A három óriáscsúszdán kívül vízesések, a barlang mélyén a vizet pirosra változtató, úgynevezett piranhás kamra, hatalmas vízgomba, vízernyő, három buzgár, három gejzír, egy tucat nyak- és övzuhany, valamint egy 140 méter hosszú sodrófolyosó várja a fürdőzőket. A gyerekmedencében két vízágyú, két csúszda, egy hatalmas játék fóka és a vízből magasan kiemelkedő, színes bohócfigura fogadja a legkisebbeket. Az élményfürdő beruházója az SCD Group Management Kft., kivitelezője az Aliterrakva Kft. volt. A város önkormányzata tizenöt éves részletfizetéssel 1,3 milliárd forintért vásárolta meg a létesítményt.
– Heteken át térdig érő vízben dolgoztak az embereink, merthogy a velünk szomszédos Kapos folyónak is kijutott a bőséges tavaszi csapadékból. Csúsztunk két hetet, de a végeredmény, azt hiszem, önmagáért beszél – büszkélkedett a létesítménnyel Vincze Sándor, a kivitelező cég ügyvezető igazgatója.
Az első vendégek egyike, Kostyán Miklós elragadtatással beszélt a látottakról.
– Siófokiak vagyunk, és Igalban gyógyfürdőzünk. A rádióban hallottuk, hogy megnyitják az új kaposvári fürdőt, ezért jöttünk át Igalból. A két felnőttjegy 3200 forintba került, az unokánkért, lévén, ő még hatévesnél fiatalabb, nem kellett fizetni. Azt mondják, a többi hasonlóhoz viszonyítva, nem drága. És az a jó, hogy a belépőjegyben minden szórakoztató eszköz, így a másutt drága óriáscsúszdák használata is benne van.
– Csak annak a városnak van jövője és lesz lakosságmegtartó ereje a XXI. század Európájában, amelyik minden igényt kielégítő szolgáltatást nyújt polgárainak. Kaposvár – eltérően sok magyar várostól – nem éli fel a vagyonát, hanem befekteti. A városlakók jó részének nem futja adriai, de még balatoni üdülésre sem. Azoknak építtettük ezt a fürdőt, akik itthon töltik a nyarat. Hogy „kényeztetjük-e” ezzel is a kaposváriakat? Igen. Mert megérdemlik. Biztos vagyok benne: elérjük a nyáron a kétszázezres látogatottságot – mondta a fürdőavató ceremónia után Szita Károly polgármester.
Iharosi István, a nagyatádi városi fürdő igazgatója, a Dél-dunántúli Gyógy- és Termálfürdők Egyesületének elnöke szerint is gyönyörű, minden igényt kielégítő a fürdő, méltó a somogyi megyeszékhelyhez. Csak azt sajnálja, hogy a jövőben nem számíthatnak azokra, akik eddig Kaposvárról átjártak Nagyatádra. Igaz, a többi dél-dunántúli fürdő is megérezheti majd a kaposvári konkurenciát.
Kovács László vezető úszóedző, az olimpiai és világbajnok fiatalokat nevelő kaposvári Adorján SE elnöke: – Örülök a fürdő megnyitásának, azért is, mert a régi ötvenméteres medence ezentúl valóban a sportolóké lehet.
Az élményfürdői belépőjegyek ára általában öt- és nyolcezer forint között mozog, itt csupán 1600 forint egy felnőttjegy, Kaposvár-kártyával pedig csupán 1120 forint.
Botrányos viselkedése miatt több mint 14 millióra büntették Gyurcsányt