Erkölcsileg mindenképpen kikezdhető, hogy gyesen levő kismamákat utcára tesznek – véli az MDF. – Ez a buta, arrogáns intézkedés azt a fajta szolidaritást cáfolja, amelyre a szocialisták olyan sokszor szeretnek hivatkozni, hogy mennyire szívükön viselik az elesettek, bajbajutottak problémáját – jelentette ki kérdésünkre Hock Zoltán, az MDF elnökhelyettese, aki szerint a lépés jogilag nem támadható, de a szocialista vezetésű tárca ezzel nem takarít meg egy fillért sem, ellenben nehéz helyzetbe hozza a gyeses anyukákat.
A KDNP úgy reagált az ügyre, hogy az ő társadalompolitikájuk középpontjában a családok helyzetének és állapotának javítása áll. – Ha a Fidesz–KDNP-kormány vezetné az országot, akkor biztos, hogy nem rendelne alá különböző gazdaságpolitikai vagy foglalkoztatáspolitikai intézkedéseket ennek a célkitűzésnek. Nem fordulhatna elő, hogy babát váró, vagy kisgyermeket nevelő anyák hátrányos helyzetbe kerüljenek – szögezte le Harrach Péter képviselő.
Horn Gábor, az SZDSZ ügyvivője tőlünk hallott először az ügyről.
– A munkaügyi szabályokat mindenkinek be kell tartani, különös tekintettel igaz ez a kormányszervekre – fogalmazott.
Az MSZP szerint egy munkakör megtartása nem függhet attól, hogy ki tölti be, csak attól, van-e rá szükség vagy nincs, ellátja-e más máshol ugyanazt a feladatot, vagy sem. – Baloldali pártként azonban az MSZP vallja, hogy a kiszolgáltatottakra különös figyelmet kell fordítani. Az ÖTM-nél sem történt más. Ha visszajönnek gyesről a kismamák, egy hónapig még tartani fog a munkaviszonyuk, s utána, ha nem találnak nekik más lehetőséget, akkor megválnak tőlük, minden segítséget megadva a továbblépéshez – közölte az MSZP sajtóosztálya.
Molnár Oszkár, az Országgyűlés foglalkoztatási és munkaügyi bizottságának fideszes tagja már korábban emlékeztetett arra, hogy a polgári kormány leváltása után Medgyessy Péter kormányfő első dolga volt, hogy az államkasszában levő pénzből ötven százalékkal megemelje a közalkalmazotti béreket, most azonban csak a leépítésekről és elbocsátásokról lehet hallani. Mint ismert, az ÖTM sajtó- és kommunikációs főosztályvezetője hetekkel ezelőtt elmondta, miután a Belügyminisztérium megszűnt, dolgozói az Önkormányzati és Területfejlesztési Minisztériumhoz, illetve az Igazságügyi és Rendészeti Minisztériumhoz kerültek át. – Az ÖTM a megváltozott feladatrendszer ellátására a kormány által megállapított új létszámkeretek között nem tudott minden átkerülő köztisztviselőt tovább foglalkoztatni – jelentette ki lapunknak Orodán Sándor.

Záporokkal és erős széllel érkezik a hidegfront