Nincs elnök Somogyban

Eredménytelenül végződött a Somogy Megyei Közgyűlés alakuló ülése. A képviselők letették ugyan az esküt, és átvették a megbízólevelüket, ám miután a közgyűlés elnökének személyéről, illetve a testületet átmenetileg irányító jogi és önkormányzati bizottság vezetőjéről sem született döntés, sajátos jogi kényszerhelyzet állt elő. A választás győztese, a Fidesz–KDNP továbbra is az MSZP támogatását élvező Gyenesei István nélkül gondolja el a megye vezetését.

2006. 10. 15. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Ha hatalomvágy nincs is bennem, de annál több tűz, elkötelezettség, tapasztalat, felelősség és tisztesség maradt az erényem. Nem búcsúzni, dolgozni jöttem – mondta leköszönőbeszédében a Somogy Megyei Közgyűlés alakuló ülésén Gyenesei István, aki a múlt héten – a Somogyért Egyesületet évek óta keble alatt melengető szövetséges, megyei MSZP-sek helyeslése közepette – először „nagykoalíciós somogyi kormányzást”, majd később rotációs vezetői rendszert ajánlott a tárgyalásokon. Az MSZP-vel közös javaslat szerint két évig a Fidesz, egy-egy évig a Somogyért, illetve az MSZP adhatta volna a közgyűlés elnökét. Elköszönőbeszédében – amely ezúttal sem nélkülözte a tőle megszokott patetikus elemeket – Gyenesei újfent a teljes körű együttműködést hangsúlyozta.
Miután a közgyűlési képviselők választása patthelyzetet eredményezett, várható volt, hogy az első számú vezető megválasztására tett kísérlet és az elnök személyét helyettesítő, ideiglenes jogi és önkormányzati bizottság vezetőjének a megválasztása is sikertelen lesz.
– Sajnálom, hogy nem tudtunk megállapodni a jogi és önkormányzati bizottsági elnök személyéről, így tovább tárgyalunk – mondta lapunknak a Fidesz közgyűlési elnökjelöltje. Gelencsér Attila ugyanakkor leszögezte: szükséges a széles körű összefogás, az együttműködés, ám ez nem jelenthet tisztségbeli pozíciót a Somogyért számára. A somogyi választók most a Fideszt tüntették ki bizalmukkal, a győztest illeti meg a vezető tisztség.
A sikertelen ülést követően a megyei közigazgatási hivatal vezetője a jogi kényszerhelyzetről újságíróknak kifejtette: ha a képviselők egynegyede kéri, nyolc napon belül a hivatalvezető indítványozza a közgyűlés összehívását. Egy másik megoldásként említette, hogy a hivatalnak meg kell tennie az észrevételeket a mulasztásos törvénysértésekre. – A sors dolgozni rendelte a képviselőket, nem arra, hogy az Alkotmánybíróság véleménye és a kormány kezdeményezése alapján kimondják a közgyűlés feloszlatását – figyelmeztetett. A közgyűlés elhúzódó megalakítása azzal is járhat, hogy a megye intézményeinek dolgozói ebben a hónapban nem kapnak fizetést.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.