Magyar találmány gyógyítja az ereket

Magyar természetgyógyász által kifejlesztett számítógépes program segítségével kezelik világszerte a különféle típusú érszűkületeket. A pulzáló, alacsony frekvenciájú és energiájú hanghullámokat alkalmazó terápia csökkentheti a fájdalmat, javíthatja a betegek életminőségét, sőt segítségével a műtét is elkerülhető.

2007. 04. 11. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Csak Nagy Lajos tudja pontosan, hogy milyen számítógépes program alapján működik az érszűkület enyhítésénél-gyógyításánál alkalmazott hangterápiás készülék. A természetgyógyász húsz éve kezdett érdeklődni a hanghullámok egészségre gyakorolt jótékony hatása iránt. Ma az általa kidolgozott eljárást Európában, Kanadában és az Egyesült Államokban is használják. A tapasztalatok azt bizonyítják, hogy javítja az érszűkületben szenvedők életkilátásait, életminőségét, alkalmazásával elkerülhető a műtét, vagy enyhíthetők annak következményei.
Nagy Lajos a 80-as években Indiában hallott először a tibeti hangtálakról, a rezgési energiáról. Mivel Hollandiában akkoriban fejezte be a természetgyógyászati főiskolát, foglalkozni kezdett a témával – tájékoztatta lapunkat a természetgyógyász. Ezek után sorra jelentek meg az infrahangokról szóló publikációi, amelyek hatására Németországban, Oroszországban, Amerikában, Kanadában és a Távol-Keleten is érdeklődni kezdtek a módszer iránt. Ekkoriban dolgozta ki az érelmeszesedés és az érszűkület elleni sono-, azaz hangterápia alapjait, és összeállított egy roppant egyszerű szerkezetet. Lépésről lépésre jött rá, hogy nem a folyamatos, hanem a pulzáló rezgések segíthetik elő a gyógyulást. Hozzáfűzte: a különböző formájú hanghullámok egymástól eltérő módon hatnak. A beszédhang például szinusz formájú görbe, a szerkezet által kiadott négyszög vagy háromszög hanghullámoknak azonban sokkal nagyobb az energiája. Ezek után döntött úgy, hogy készíttet egy speciális, máig titokként őrzött számítógépes programot, amit 1989-ben szabadalmaztatott Hollandiában.
A terápiát számítógépes program irányítja, a beteg pillanatnyi állapotától függően. EKG-val és bőrhőméréssel kezdődik a vizsgálat, a kapott adatokat a gép dolgozza fel, és hasonlítja össze a korábbiakkal. A program ezek alapján számítja ki, hogy aznap milyen formájú, intenzitású, frekvenciájú kezelés van a legjobb hatással a betegre. Azt is a berendezés szabályozza, hogy mennyi ideig tartson a terápia. A lökések a szív ritmusához igazodva, a talpakon keresztül érkeznek, és onnan terjednek tovább az egész keringési rendszerbe. Előfordult, hogy a kezelés hatására javult a betegek látása, tapintása is. A természetgyógyász hozzáfűzte: a sonoterápia főként a végtagokban, a szívben, a nyakban és az agyban keletkezett érszűkület, illetve cukorbetegség okozta hajszálérszűkület esetében alkalmazható. A készülék által kibocsátott rezgések a sejt anyagcseréjében okoznak változást azzal, hogy leolvasztják az erek belső falára tapadt lerakódást. 10-15 percig tart egy kezelés, a beteg ezalatt legfeljebb bizsergést tapasztal a végtagjaiban. Változást általában a huszadik-harmincadik alkalom után érzékelnek; a teljes kúra hatvan kezelésből áll.
Magyarországon kezdetben kétkedve fogadták a találmányt, de mostanra elmúlt a szakma ellenállása. Egyre gyakoribb, hogy belgyógyászok, háziorvosok küldik hozzá a betegeket, vagy viszik oda családtagjaikat. A természetgyógyász beszámolója szerint tizenhét évvel ezelőtt Hollandiában, hét évvel ezelőtt a Debreceni Orvostudományi Egyetemen kettős vizsgálat bizonyította az eljárás hatékonyságát. Az eredményeket több nemzetközi szaklapban publikálták. Egy hollandiai felmérés szerint a kezelés után a betegek túlnyomó többségének állapota, életminősége javult, fájdalmai csökkentek. A szerkezetet azóta több helyütt is hamisítják.
Hasonló tapasztalatokról számolt be lapunknak a 82 éves Nagy Klára is, aki elmondta: két évvel ezelőtt érfestés után derült ki, hogy súlyos érszűkülete miatt akár mindkét lábát is elveszítheti, és csak a műtét segíthet rajta. Ám kora és tönkrement érrendszere miatt a sebész nem vállalta az operációt, inkább értágítással próbálkozott. A beavatkozás hatására azonban az asszony lábfejében megpattantak az erek, óriási sebek keletkeztek, emiatt el is veszíthette volna a végtagjait. Erős fájdalmak gyötörték, járni csak nagy nehézségek árán bírt, amikor a terápiát elkezdte. Állapota öt hét után kezdett javulni, s másfél év után újra képes volt ellátni magát.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.