Új vezérigazgató irányítja tegnaptól a tavasszal privatizált magyar nemzeti légitársaságot. Gönci Jánost Lloyd Paxton brit szakember váltja a vezérigazgatói székben. Az eddigi vezérigazgató közös megegyezéssel távozik a cégtől. Gönci távozásáról azóta szállongtak a hírek, amióta az orosz Borisz Abramovics tulajdonában lévő Air Bridge megvásárolta a magyar nemzeti légitársaságot. Bár Abramovics és Gönci idén márciusban, a privatizációs ügylet bejelentésekor még együtt pózolt egy felfújható repülőgépmodellel a sajtó képviselői előtt, és a cég hivatalos kommunikációjában szó sem volt a vezérigazgató-váltásról, az orosz cég egyik, magát megnevezni nem kívánó tagja jelezte lapunknak, Göncit nem tekintik hosszú távú megoldásnak. A kérdés csak az volt, hogy mikor következik be a csere.
Nem tudni, hogy a vezetőváltás bejelentésének időzítését mennyire befolyásolta a Wizz Air minapi közlése, amely szerint a cég átvette a Malévtől a Ferihegyről legtöbb utast szállító légitársaság címét, valamint hogy a Malév piaci jelenléte várhatóan jelentősen visszaszorul. A magyar nemzeti légitársaság helyzetéről szólva Váradi József, a Wizz Air vezérigazgatója azt mondta, a cég tulajdonosai bizonyára fontolóra veszik, hogy finanszírozzanak-e tartósan veszteséges tevékenységet, ezért várhatóan a járatok számát csökkentik majd.
A Malév hivatalos közlése szerint az új vezérigazgató, Lloyd Paxton 1960-tól 35 éven át a British Airways kötelékében különféle tanácsadói és vezetői feladatokat látott el. Volt az üzemelésbiztonságért és a vészhelyzetek kezeléséért felelős igazgató, repülőtéri és utasbiztonsági vezető, külföldi területi és regionális igazgató. A légitársaság igazgatósága – áll a cég közleményében – elismeri Gönci János érdemeit, hogy a privatizációt követően vállalta a cég ideiglenes vezetését, amíg az új tulajdonos megtalálja utódját. Gönci János közös megegyezéssel távozik a vállalattól, de a Malév Zrt. igazgatóságának tagja marad.
Nincs többé egyforintos repülőjegy. Elfogadta az Európai Parlament azt a javaslatot, amely tiltaná a légitársaságoknak, hogy a repülőjegyeket illeték és adó nélkül reklámozzák. A szavazás után még a tagállamoknak is egyeztetniük kell, így az új szabályozás leghamarabb fél év múlva, 2008-ban léphet életbe.
"Ez a hely a hazám" - mutatjuk az év egyik legszebb magyar dalát! - videó