Katonai bűncselekmény miatt nyomozás indult az ellen az öt rendőr ellen, akiket a Múzeum körúti erőszak miatt erőszakos közösüléssel és vesztegetéssel gyanúsítanak – értesült lapunk. A Budapesti Katonai Ügyészség megbízott vezetője, Hegedűs Antal megerősítette értesüléseinket, s elmondta: a rebiszesek parancsoka tett feljelentést, mivel az adatok szerint az állítólagos erőszak után az öt rendőr elhagyta szolgálati helyét. A nyomozás két hete kezdődött, gyanúsított még nincs, várhatóan augusztus közepén befejezik a vizsgálatot. Jelenleg a Budapesti Nyomozó Ügyészségtől iratokat várnak a május 4-én hajnalban történtekről. Az öt rendőrt szolgálatban elkövetett kötelességszegés miatt vonhatják felelősségre.
Emlékezetes, a 21 éves E. Zsanettet feljelentése szerint május 4-én a fővárosi Múzeum körúton öt rendőr igazoltatta, egy mellékutcában ketten megerőszakolták a másik három jelenlétében. Utána hazakísérték, s húszezer forintot vettek át tőle. Az ügyben öt rendőrt gyanúsított meg a Budapesti Nyomozó Ügyészség. A Rendészeti Biztonsági Szolgálathoz tartozó egyenruhások szolgálati viszonyát felfüggesztették.
A minap utasította el az ügyészség E. Zsanett jogi képviselője, Tuza Péter egyik bizonyítási indítványát, amelyben új DNS-szakértő kirendelését kérte. A jogász álláspontja szerint ugyanis az a módszer, amellyel az ügyben a DNS-vizsgálatot elvégezték, nem tisztázott számos kérdést. Az ügyvéd mitokondriális DNS-teszt elvégzését kérte, amely szerinte pontosabb eredményt hozhatott volna. Az ügyészség szerint viszont az egészségügyi tárca igazságügyi orvos szakértők vizsgálatairól kiadott módszertani levelében az szerepel, a mitokondriális DNS-vizsgálatot elsősorban apasági tesztekre, illetve bomlott kriminalisztikai minták elemzésére használják. Az ügyben úgynevezett STR-tesztet végeztek, amely jóváhagyott, bevett módszer, így nincs ok az újabb vizsgálatra.
Egy másik indítványában Tuza azt kérte, hogy vizsgálják meg ügyfele vendéghaját, amelyet a bűncselekmény idején hordott. Az adatok szerint ugyanis a járőrautóban talált csaknem 30 hajszál között voltak olyanok, amelyeknek nem találták meg a hajhagymáját. Az indítványról a Budapesti Nyomozó Ügyészség még nem döntött, de a lapunknak nyilatkozó szakértők szerint nagy a valószínűsége annak, hogy ezt a kérést is elutasítják.
Erről szól majd a kétnapos budapesti csúcstalálkozó