Nem előzmény nélküli hazánkban a hosszútávúszás. A sportág története példaadó személyiségként tartja számon Fajzulin Iszkander honvédőrnagyot, aki a második világháború befejeződése feletti örömében Dunaalmástól Budapestig úszott. A legkiválóbb magyar hosszútávúszóként viszont azt a Szénási Imrét őrizte meg az emlékezet, aki mozgássérültként a világ több tengerén kápráztatta el a szemlélődőket. A sportember az egyik leglelkesebb szorgalmazója volt a Balaton-átúszásoknak, életében összesen 63 ezer kilométert tempózott, és hat világrekordot állított fel.
– Másnap már fáradt leszek, de remélhetően sikerül az erőpróba – nyilatkozta a világ több országában is sikert sikerre halmozó 34 éves Mányoki Attila. A vállalkozás nehézségeként azt is megemlítette, hogy az eddigi versenyeikor a vele együtt úszó társaival kellett megküzdenie, most viszont a távot kell legyőznie.
Mányoki Attila Kenesét elhagyva a tihanyi cső északi részén, Akalinál és Révfülöpnél partközelben, Badacsonynál és Györöknél a parttól mindössze ötszáz méterre tempózik majd a Keszthely városi strandján kijelölt célállomásig. A csaknem egy teljes napon át úszó, és közben csak folyadékot fogyasztó sportoló biztonságáról egy mellette haladó, GPS-szel felszerelt elektromos hajó négytagú személyzete, egy kísérő úszó, egy orvos és az edző gondoskodik.
Eredetileg ma délután három órakor startolt volna az úszó a kenesei Hotel Marina Port strandjáról, de a szervezők a kedvezőtlen időjárás miatt egy héttel elhalasztották az indulást.
Manfred Weber és Brüsszel fizeti Magyar Péter országjárását