Kabai Károly, úgy tűnik, semmiképpen sem hajlandó tudomásul venni, hogy őt a bíróság jogerősen elítélte, és a négy hónapos halasztási idő lejárta után, augusztus 21-én be kellett volna vonulnia a nyíregyházi börtönbe. Mivel ezt nem tette meg, a bíróság elrendelte elővezetését, ám szeptember 10-ig, az elővezetési idő lejártáig hiába keresték lakásán a rendőrök.
– Szeptember 13-án egészségi okokra hivatkozva újra halasztási kérelemmel fordult a Nyíregyházi Városi Bírósághoz, ám ezt a testület nem is tárgyalta, mert a törvény nem teszi lehetővé a kérelem elbírálását, ha az a rendőri elővezetés elrendelését követően érkezik – tájékoztatott Nyakó Zsuzsanna, a Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Bíróság szóvivője.
Jogi forrásaink úgy tudják, hogy a Legfelsőbb Bíróságon szeptember 20-ra kitűzött fellebbviteli tárgyaláson a tárgyaló bíró elfogathatja őt, ennek kapcsán azonban Kónya István, a Legfelsőbb Bíróság büntetőkollégiumának vezetője lapunk kérdésére úgy fogalmazott, hogy nem ennek a testületnek a hatásköre a végrehajtás.
A Kabai-ügynek különös jelentőséget ad, hogy a vállalkozót hosszú ideig üzleti kapcsolat fűzte Veres János pénzügyminiszterhez, továbbá szocialista kapcsolatai azt követően is megmaradtak, hogy büntetőeljárás alá vonták. Büntetőpere már javában folyt, amikor az MSZP nyírbogáti polgármesterjelöltként indította.
Az ügy azonban ezen túlmenően is figyelmet érdemel, ugyanis Kabai Károly a bíróság szerint adócsalást követett el színesfém-kereskedőként oly módon, hogy árufedezet nélküli bizonylatokat szerepeltetett a könyvelésében, majd ezek után áfát igényelt viszsza. Ez a könyvelési trükk azonban a volt igazságügyi miniszter által vezetett Bárándy és Társa Ügyvédi Iroda jogi álláspontja szerint ma már nem számít bűncselekménynek, mert változtak a jogszabályok.
A citált jogszabály megváltoztatását a Pénzügyminisztérium kezdeményezte.
Miért ennyire agresszív és nárcisztikus Magyar Péter?