Laborc kinevezésével „leértékelték a demokráciát”

Az ellenzék szerint a NATO-kapcsolataink is megsínylik, hogy a KGB-akadémián végzett Laborc Sándort nevezték ki a Nemzetbiztonsági Hivatal élére. Magyarország polgári elhárításának vezetője jövőre a NATO speciális terrorellenes bizottságának elnöke is lesz egyben.

2007. 12. 28. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Leértékelte, semmibe vette a parlamenti demokráciát a miniszterelnök, amikor az elmúlt 17 évben példátlan módon úgy nevezte ki Laborc Sándort a Nemzetbiztonsági Hivatal élére, hogy őt előzőleg nem találta alkalmasnak erre a posztra az Országgyűlés nemzetbiztonsági bizottsága – jelentette ki Simicskó István.
A bizottság kereszténydemokrata elnöke leszögezte: Gyurcsány Ferenc ezzel a kinevezéssel az országot és a magyar nemzeti érdekeket is semmibe vette, mivel a KGB-akadémiát végzett Laborc Sándor személye hátráltathatja a Magyarország iránti bizalom megerősödését a NATO szövetségi rendszerén belül.
A bizottsági elnök emlékeztetett arra, hogy Laborc Sándor a nemzetbiztonsági bizottságban a kormánypárti többség ellenére sem kapta meg a támogatást. Úgy vélte, a szakbizottság, amelyben korábbi miniszterek, államtitkárok és Boross Péter személyében a területet jól ismerő volt miniszterelnök is tevékenykedik, szakmailag megalapozott döntést hozott a jelölt elutasításával. Simicskó nem vitatta Laborc szakmai kvalitását, de a tiszt rendszerváltás előtti múltja miatt elképzelhetőnek tartja, hogy a jövőben a NATO-ban bizonyos információkat nem fognak megosztani Magyarországgal.
A politikus felidézte az amerikai külügyminisztérium egyik szóvivőjének szavait, amely szerint „végső soron minden egyes ország maga dönt arról, hogyan kezeli politikai múltját és miképpen hozza azt összhangba politikai jelenével és jövőjével”. Megjegyezte: sokan ezt úgy értékelik, hogy Washington nemtetszését fejezte ki Laborc Sándor kinevezése kapcsán. A miniszterelnök felelőssége lesz, ha az ország külpolitikai érdekérvényesítő képessége beszűkül az elkövetkező időszakban – emelte ki a képviselő, aki szerint Magyarország olyan információktól is eleshet, amelyek fontosak lennének a terrorizmus elleni küzdelemben.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.