A kommunizmus milliónyi áldozata

A kommunizmus áldozatainak emléknapja alkalmából országszerte rendezvényeket tartottak a hét végén és tartanak ma is különböző szervezetek. Kövér László (Fidesz) szerint az a legrosszabb a kommunizmusban, ami utána következik.

2008. 03. 05. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Országszerte a kommunizmus áldozataira emlékeztek és emlékeznek a hazai politikai és civil szervezetek. A Fidesz tegnap a Pest megyei Csömörön tartott ünnepi megemlékezést. A rendezvényen felszólalt Kövér László, a Fidesz országos választmányának elnöke, aki beszédében úgy fogalmazott: a kommunizmusban az a legroszszabb, ami utána következik. – A kommunista rendszerek látszólag eltűntek, beláthatatlan struktúrái és nagyon is látható egykori képviselői, haszonélvezői azonban ma is itt vannak közöttünk, megmérgezve az életünket – fejtette ki. Egy angol gondolkodót idézve Kövér László hozzátette: a gonosz győzelméhez elég, ha a jók tétlenek maradnak. Szerinte amikor emlékezünk, akkor önvizsgálatot is kell tartanunk, mit tettünk azért, hogy a világ jobb legyen. Kövér arról is szólt, hogy a bűnösök megnevezése nélkül nem adható erkölcsi elégtétel a bűnöket elszenvedőknek.
Szombaton tartott közös megemlékezést a Jobbik és a Hatvannégy Vármegye Ifjúsági Mozgalom Szarvason. Az eseményen részt vett a Magyar Gárda is. Tegnap volt a Wittner Mária ’56-os halálraítéltről készített portréfilm premierje is a fővárosi Uránia Nemzeti Filmszínházban. Este pedig sokan gyújtottak gyertyát a Terror Háza Múzeumnál.
Ma Sólyom László köztársasági elnök Pécsett vesz részt megemlékezésen, Rogán Antal (Fidesz), Belváros–Lipótváros polgármestere pedig a budapesti Gulag-emlékműnél mond beszédet. Az Országgyűlés egy 2000-ben hozott határozata alapján ma megemlékezéseket tartanak a középiskolákban is. Emlékezetes, a törvényhozás nyolc éve döntött úgy, hogy a középiskolákban minden év február 25-én emlékeznek a kommunizmus áldozataira, 1947-ben ezen a napon tartóztatták le Kovács Bélát, a Független Kisgazdapárt főtitkárát a megszálló szovjet katonai hatóságok szovjetellenes kémkedés és ellenkormány alakításának hamis vádjával.
A Tanácsköztársaság 133 napja alatt 300 embert végeztek ki. A második világháború után a szovjet hadifogságba esett magyar katonák számát 400-430 ezerre teszik, további 200-220 ezer civilt pedig kényszermunkára vittek vagy internáltak. A Rákosi-korszakban kétezren haltak meg, és a polgári bíróságok 387 ezer embert ítéltek börtönre, vagy helyeztek felügyelet alá. Az 1956-os forradalom leverése után négyszáz embert végeztek ki, 16 ezret ítéltek fegyházra, 13 ezer „megbízhatatlant” internáltak.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.