Előállítás az internetes név miatt

Hajnalban törtek rá családi otthonában a rendőrök a hatvani Zólyomi Viktorra és családjára, akit a hatóságok összefüggésbe hoztak egy korábbi barna poros levél feladásával. A fiatalember állítja, soha semmi köze nem volt a Magyarok Nyilaihoz. Hangsúlyozta, nem vall szélsőjobboldali nézeteket, sőt több zsidó származású barátja, izraeli rokona van.

2008. 03. 05. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Semmilyen formában nincs kapcsolatom szélsőjobboldali csoportokkal, ilyen nyilazókkal végképp nem – tudatta lapunkkal a hatvani Zólyomi Viktor, aki egyike azoknak, akiknél a rendőrök február 22-én hajnalban házkutatást tartottak a Magyarok Nyilai Nemzeti Felszabadító Hadsereg nevű szervezet utáni hajsza részeként. – A rendőrségi zaklatást a szűkös hatósági közlemény alapján egy okból szenvedtem el. A megyéből valakik képviselőknek barna poros leveleket adtak fel, a borítékba pedig egy papírfecnit tettek Carnivora aláírással. A rendőrök bevallásuk szerint az Iwiw kapcsolatépítő portálon rákerestek a becenévre, és engem dobott ki a rendszer. A rendszerváltás után majdnem két évtizeddel ez elég a zaklatáshoz – panaszkodott a fiatalember. A Carnivora egyébként biológiai rendszertani név, annyit jelent: húsevő. Elmondta, a házkutatás során semmit nem találtak nála, mire édesapját megkérdezték, van-e otthon náluk üzemanyag. Ezt követően a kert végében álló rotációs kapából leszívták a benzint. – A szobámból elvitték a számítógépem és a munkahelyem tulajdonát képező laptopot, továbbá a mobiltelefonom – emlékezett vissza.
Zólyomi Viktort a házkutatás után bevitték a hatvani rendőrkapitányságra. Mint elmondta, az idézésben még az szerepelt, hogy gyanúsított, a rendőrségen viszont azt közölték vele, tanúként hallgatják ki. Hamar kiderült, hogy semmi köze az egészhez. Zólyomi állítja, egyetlen „bűne”, hogy jobboldali. Megjegyezte, a politikában való szerepvállalása az előző népszavazásban a helyi Fidelitas melletti munkában és a 2006-os választásokon a Fidesz-kampánystábban való részvételben merül ki. – Semmi közöm a szélsőjobboldalhoz, sőt bizonyos szélsőséges elemek engem vádolnak cionista kémnek az alapján, hogy több vállaltan zsidó származású barátom, izraeli rokonom van – tette hozzá.
Megkerestük Keresztes Imrét, a Központi Nyomozó Főügyészség vezetőjét, aki lapunknak elmondta, ha van ilyen „egyéni dolog”, akkor azt az érintett jelezze náluk, ő az egész ügyet áttekinti. – Ha terhelő adat merül fel, azt ellenőrizni kell, ha kiderül, hogy az nem megalapozott, akkor ezt meg fogjuk állapítani – jelentett ki. Megjegyezte, a Magyarok Nyilai felderítéséért folyó nyomozásban nincs újdonság.
Mint arról lapunk is beszámolt, a napokban a hatóságok a „terrorveszélyre” hivatkozva több helyszínen tartottak házkutatást. Az akció komolyságát jelzi, hogy lisztet és cukrot foglaltak le a rendőrök.
Jegyzet a 7. oldalon

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.