origo.hu
Társasházi lakás ég Budapesten
régi gyakorlat. Amint azt a napokban megírtuk, a Nemzeti Fejlesztési Ügynökség az elmúlt két és fél évben több mint 260 tanulmányt készíttetett külsős cégekkel 530 millió forintért. Az elmúlt időszakban nemcsak a tanulmányokért kifizetett horribilis összegek, hanem azok csapnivaló minősége is botrányt kavart. Pimper Richárd kancelláriai szakállamtitkárt például azért menesztették, mert kiderült: bruttó nyolcmillió forintért egy helyesírási hibáktól hemzsegő, elavult információkkal teli fércművet rendelt meg. Vihart kavart az is, hogy Gyurcsány Ferenc volt üzlettársának, Honti Pálnak a cége tízmillió forintért készített el egy 60–80 oldalas irományt. A Gyurcsánnyal szívélyes viszonyban lévő Demos nevű szervezet is több tanulmány megírására kapott megbízást. Arról is beszámoltunk, hogy szintén sok millió forintot szórtak el az őszödi hazugságbeszéd médiamegjelenéseit taglaló tanulmányra. Mivel 25 millió forintos értékhatár alatt nem kell közbeszerzést kiírni, így a kormány közeli tanulmányírók tender nélkül juthatnak megbízásokhoz.
Összesen 1811 darab tanulmányt rendelt meg magánszemélyektől és külsős szervezetektől A balliberális kormányzat 2002 óta mintegy 4,6 milliárd forint értékben – derült ki a Kormányszóvivői Iroda által lapunknak megküldött adatokból. A Magyar Nemzet még február 15-én tett föl kérdéseket a témában, amelyekre a minisztériumok késlekedése miatt csak kedden lapzártánk után kaptunk válaszokat. Ezekből kiderült, hogy a tanulmányok csaknem kétharmad részét, összesen 1100 darabot a Miniszterelnöki Hivatal és az alá tartozó különböző testületek, bizottságok, kormánybiztosságok rendelték meg 1,9 milliárd forintért. A második leglelkesebb tanulmánymegrendelő az Oktatási és Kulturális Minisztérium volt, amely 177 írásműért összesen 371 millió forintot fizetett ki. A képzeletbeli dobogó harmadik fokára a reformok lázában égő, 2006 óta SZDSZ-es irányítás alatt álló egészségügyi tárca állhat föl a maga 90 tanulmányával, amelyek 220 millió adóforintot emésztettek föl.
Arányosság tekintetében a legjobb kifizető helynek a már megszűnt, szintén SZDSZ-vezetésű Informatikai és Hírközlési Minisztérium számított, amely 53 tanulmányért 655 millió forintot fizetett ki: ez azt jelenti, hogy egy-egy mű átlagosan 12,3 millió forintba került. Darabszámra ugyanennyi tanulmányt rendelt meg a földművelésügyi minisztérium is, de „csupán” 477 millió forintot fizetett ki ezekért. A gazdasági tárca 235, a környezetvédelmi 197, a Pénzügyminisztérium 136, a honvédelmi tárca 96, az Igazságügyi és Rendészeti Minisztérium 70, az önkormányzati minisztérium 55, a külügyi tárca pedig 45 millió forintot fordított erre a célra. Érdekesség, hogy a miniszterelnök által is vezetett, már megszüntetett sportminisztérium mindössze egyetlen tanulmányt íratott, 2,1 millió forint értékben.
A Kormányszóvivői Iroda szerint a tanulmányok külsős cégektől való megrendelése nem politikai kérdés, hanem egyszerű matematika, ugyanis véleményük szerint takarékosabb megoldás egy „eseti jellegű, szaktudást igénylő feladatot külső szakértőre bízni, mint ugyanarra a célra teljes munkaidőben szakértői stábot alkalmazni”.
Társasházi lakás ég Budapesten
Eltörölte az oltási igazolványokról szóló rendeletét Szijjártó Péter
Most jött: az M0-s is beleremegett a tömegkarambolba, amíg ellátni roncsok hevernek
Napindító: Dunda György - Orosz uralta területekre térnek vissza a háború elől elmeneküt ukránok + videó
Ennek a 3 csillagjegynek még az idén hatalmas összeg üti a markát
Két vonat szakított szét egy autót
„Elbuktál” – Vogel Evelin üzent Magyar Péternek
Szoboszlai a PL-forduló álomcsapatában két szaklapnál
Milák Kristóf párizsi riválisa meglepő dolgot mondott kettejük döntőjéről
A románok kiakadtak a Hunyadi-sorozaton, történész tette helyre őket
Görögország a magyar csatár lábai előtt hever – Öt meccsen négy gól a termése, még a végén Marco Rossi is felfedezi
Szörnyű gyanú látszik beigazolódni Till Tamás halálának ügyében
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.