Feljelentették Gyurcsány Ferencet

Völgyesi Miklós, a Legfelsőbb Bíróság nyugalmazott büntetőbírája közel harmincoldalas feljelentést készített és nyújtott be az ügyészségre tegnap, amelyben levezeti: Gyurcsány Ferenc bűnrészes sok ember életét veszélyeztető emberölés kísérletében és gyülekezési szabadság megsértésében a 2006. őszi események miatt.

2008. 03. 23. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Gyülekezési szabadság megsértése és sok ember életét veszélyeztető emberölés bűntett kísérletében való bűnrészességért feljelentést tett Gyurcsány Ferenc miniszterelnök ellen a Civil Jogász Bizottság a Budapesti Nyomozó Ügyészségen – jelentette be tegnap Völgyesi Miklós, a jogvédő szervezet elnöke. A Legfelsőbb Bíróság nyugalmazott tanácselnöke rámutatott: a rendőrség által 2006 őszén, kiváltképpen október 23-án elkövetett súlyos bűncselekményekben a kormányfő felelőssége is megállapítható, még akkor is, ha esetleg konkrét utasítást nem adott a rendőri vezetőknek az emberek szemének kilövésére vagy békés rendezvények szétverésére. Ugyanis önmagában a mulasztás – vagyis, hogy nem élt a rendőrség feletti irányítási jogkörével, és nem lépett közbe a tömegoszlatások törvényes keretek közé terelése érdekében – megalapozza a bűncselekmények elkövetését.
Völgyesi elmondta, a rendőrség már a Fidesz október 23-i békés rendezvényének befejezése előtt lovasrohamot indított a békés állampolgárok ellen, amiről Gyurcsány tudott, hiszen a rendőrség által készített Papp-jelentés és saját bevallása szerint is személyesen részt vett a döntések meghozatalában. Ennél is súlyosabb a másik bűntett, a sok ember életét veszélyeztető emberölés kísérlete, amelyet a fejmagasságban kilőtt gumilövedékekre és könnygázgránátokra vezetnek vissza. A Civil Jogász Bizottság elnöke emlékeztetett egy közelmúltbeli bírósági ítéletre, amely szerint egy tüntető által kézzel viszszadobott könnygázgránáthüvely is emberi élet kioltására alkalmas, amiből a jogvédő szervezet álláspontja szerint az következik, hogy a fegyverekből lőportöltettel kilőtt gránátok még hatványozottabban életveszélyesek.
Völgyesi Miklós szerint a feljelentésben szereplő cselekmények miatt Gyurcsány Ferencnek „meg kell fontolnia” a lemondását. A volt büntetőbíró hangsúlyozta: azért született ez a feljelentés, mert a köztársasági elnök által remélt, „alulról jövő” felelősségre vonás elakadt.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.