Furcsa miniszteri utasítgatás

2008. 03. 06. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Komoly aggodalomra ad okot Draskovics Tibor újdonsült rendészeti miniszter azon intézkedése, amellyel a Magyar Gárda megszüntetésére indított eljárás soron kívüli tárgyalását kezdeményezte az Országos Igazságszolgáltatási Tanácsban – jelentette ki Morvai Krisztina büntetőjogász a kommunizmus áldozatainak emléknapján tartott megemlékezésen a Szabadság téri szovjet emlékműnél. Az ELTE docense rámutatott: egy demokratikus jogállamban alapvető a hatalmi ágak szétválasztása, így „a kormány (embere) nem utasítgathatja a bíróságot, az igazságszolgáltatást”. – Miért pont ez az ügy ilyen sietős? – kérdezte Morvai, aki szerint sokkal indokoltabb lenne a soronkívüliség a 2006 őszi rendőrterror áldozatainak esetében. Például annak a többgyermekes tanárembernek az ügyében, akinek a rendőrség súlyos agysérülést okozott, és emiatt 67 százalékos rokkant lett. Hozzátette: az áldozatok mind a mai napig egyetlen fillér kártérítést sem kaptak. Morvai emlékeztetett az ENSZ kínzás elleni bizottságának több mint egy évvel ezelőtti felszólítására, amelyben peren kívüli egyezségeket sürgetett a magyar kormány és a megnyomorítottak között. Ehhez képest a Draskovics által irányított rendőrség „cinikus módon megtagadja a peren kívüli egyezségek kötését a kilőtt szemű, a félig agyonvert, a megcsonkított, a teljesen vagy részlegesen munkaképtelenné vált áldozatokkal”, ráadásul „nyíltan akadályozza a bűnelkövető parancsnokok és alárendeltjeik bűnösségének megállapítását” – fogalmazott a szónok. Morvai végezetül arra szólította föl Draskovicsot és társait, hogy kérjenek végre bocsánatot a vérengzések áldozataitól, fizessenek kártérítést, és a kártérítési alapokba vonják be a felelős politikusok és főrendőrök magánvagyonát.
A Magyar Nemzeti Bizottság 2006 rendezvényén az előzetes hírek szerint felolvasták volna a 2006. október 23-i rendőrterror néhány felelősének a nevét is, ám ez végül elmaradt. Gonda László, a szervezet elnöke elmondta, rövidesen tárgyalja a bíróság annak a fiatalembernek az ügyét, akit a Blaha sörözőből kizavartak a rendőrök, majd egyikük közelről hátba lőtte gumilövedékkel. Gonda állítja, tudja ki lőtt, s ha a tárgyaláson nem azt a rendőrt nevezik meg bűnösként, akkor előáll majd a nevekkel.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.