Ismét előzetesben az energolosok

A másodfokon eljáró Fővárosi Bíróság kedden előzetes letartóztatásba helyezte a kommandós akcióval két hete elfogott egykori energolosokat, akiket zsarolással és lőfegyverrel visszaéléssel gyanúsít a Nemzeti Nyomozó Iroda. Korábban a bíróság ugyanis kettejüket csupán házi őrizetbe helyezte, két férfit pedig lakhelyelhagyási tilalommal sújtott.

2008. 04. 12. 22:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Összehangolt kommandósakcióval fogták el két hete az évszázad olajszőkítési perének kikiáltott Energol-ügy három volt vádlottját: a cég egykori tulajdonosát, D. Gábort, V. Zoltánt és D. Tamást., illetve társukat, a kecskeméti maffiaper sértettjeként feltűnt T. Tibort. Mind a négyüket zsarolással és lőfegyverrel visszaéléssel gyanúsítja a Nemzeti Nyomozó Iroda (NNI).
Kettejüket, D. Tamást és T. Tibort tetten is érték a rendőrök, amikor az óbudai Lajos utcában található A1 fitneszterem irodájában próbálták meg erőszakkal ötvenmillió forint kifizetésére kényszeríteni egy ingatlancég vezetőjét, F. Andrást. A sértett azonban már korábban értesítette a rendőröket, akik a fitnesztermet bekamerázták és bemikrofonozták. Az épület emeletén rejtőztek el a kommandósok, s azonnal közbeléptek, amikor a szóváltás tettlegességgé fajult. A pofozkodáson kapott társaság további két tagját, D. Gábort és V. Zoltánt lakásukban fogták el. Az NNI szerint a csoport már négy éve zsarolta az üzletembert, s csaknem 132 millió forintot vettek el tőle.
A bíróság a csoport őrizetbe vétele után úgy döntött, hogy nem szükséges az előzetes letartóztatás, elegendő, ha a gyanúsítottakat házi őrizetbe helyezik, illetve lakhelyelhagyási tilalommal sújtják. A végzés ellen az ügyészség fellebbezett, amelynek kedden a Fővárosi Bíróság helyt adott, s letartóztatta az alvilági figurákat. Az egyik gyanúsított, D. Tamás védője, Novák Péter korábban lapunknak elmondta: alapvetően elhibázott a gyanúsítás, ugyanis ügyfele feleségének van fegyvertartási engedélye, így a házkutatáskor talált lőfegyvert jogosan tartották otthon. A gyanúsítás szövege pedig, amely a zsarolást említi, bizonyítottság esetén legfeljebb önbíráskodás megállapítására lehet alkalmas.
Ismeretes: tavaly novemberben hirdetett elsőfokú ítéletet a Fővárosi Bíróság az Energol-ügyben. A társaság vezetőit, köztük a most meggyanúsított D. Gábort felmentették, míg a szintén vádlott D. Tamásra és V. Zoltánra éppen annyi év börtönt szabtak ki, amennyit korábban előzetes letartóztatásban töltöttek. Az eredeti, 1997-ben benyújtott vádirat szerint a 18 érintett csaknem hatmilliárd forintos kárt okozott olajszőkítéssel és adócsalással. A kecskeméti maffiaperben elmarasztalt Radnai László és az általa vezetett bűnszervezet szintén elítélt tagjai a most zsarolással meggyanúsított T. Tibort akarták megöletni, s elvenni tőle üzleti érdekeltségeit.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.