Kabairól faggatták a szolgálatot

Kabai Károly családi vállalkozása is szóba került a parlament nemzetbiztonsági bizottságának tegnapi ülésén a katonai nemzetbiztonsági szolgálatok meghallgatásán.

2008. 04. 18. 22:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Apénzügyminiszter adócsalásért börtönbe került egykori üzlettársának, Kabai Károlynak a honvédségi kapcsolatai is szóba kerültek a katonai nemzetbiztonsági szolgálatok (Katonai Biztonsági Hivatal és Katonai Felderítő Hivatal) vezetőinek tegnapi meghallgatásán a parlament nemzetbiztonsági bizottságában. Erről azért kérdezték a katonai titkosszolgálatok vezetőit a képviselők, mert a Hír TV péntek esti műsorában olyan leveleket mutatott be, amelyeket a Honvédelmi Minisztérium által megbízott cégnek százmilliós lőszer-megsemmisítési megbízásokat teljesítő Nyír-Uncia Kft. projektmenedzsere írt Kabai Károlynak a börtönbe. Egyes katonai vezetők a levelek szerint a büntetését töltő vállalkozó képviselőjének kényes katonai információkat is kiadtak, például beszámoltak a honvédség raktáraiban megsemmisítésre váró lőszerek mennyiségéről, és egy minisztériumi megbízás aláírásának körülményeiről.
Mivel a Fidesz és a KDNP képviselői úgy tiltakoznak Laborc Sándor kinevezése ellen a Nemzetbiztonsági Hivatal élére, hogy nem vesznek részt a nemzetbiztonsági bizottság munkájában, a tegnapi ülést Tóth Károly szocialista alelnök vezette le. Tóth a zárt ülést követően közölte: a katonai titkosszolgálatok vezetőitől azt a tájékoztatást kapták, hogy egyelőre nem tudnak olyan körülményről, amelynek nemzetbiztonsági kockázata lenne az ügyben. Ő úgy tudja, Kabai családi vállalkozása csak az egyébként is nyilvános adatokhoz juthatott hozzá. Tóth azonban hozzátette azt is, a gazdasági etika és a beszerzések törvényessége nem tartozik a bizottság hatáskörébe. – Jelenleg rendőrségi nyomozás is folyik – jegyezte meg a képviselő. A rendőrök azonban nem Kabai honvédségi kapcsolatai után nyomoznak, hanem azzal kapcsolatosan, hogyan jutottak el a sajtóhoz bizonyos dokumentumok. Úgy tudjuk, az ülésen a katonai nemzetbiztonsági szolgálatok szintén a sajtó felelősségét hozták szóba, és „védték a mundér becsületét.”
Mint arról beszámoltunk, a honvédelmi miniszter kedd estig kért tájékoztatást a KBH-tól, és ez alapján dönti el, hogy vizsgálatot indít-e. Lapzártáig a szaktárcától nem kaptunk tájékoztatást arról, hogy végül elindították-e ezt a belső vizsgálatot. A hét végén több jobb- és baloldali szakpolitikus is úgy nyilatkozott lapunknak, hogy kockázatos, ha egy bűnöző kapcsolatba kerül a honvédséggel.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.