Még tart a zuhanás

A hétfői veszteség után tegnap ismét alulteljesített a budapesti tőzsde a nemzetközi piacokhoz képest, bár a börzék hangulata világszerte pesszimista volt.

Munkatársunktól
2008. 05. 30. 22:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Több mint egyszázalékos csökkenéssel zárt tegnap a Budapesti Értéktőzsde indexe, a BUX. Ugyanakkor a nemzetközi börzék sem teljesítettek túl fényesen, főként a tengerentúli inflációs adatok és az ismét rekordmagasságban szárnyaló olajár kapcsán, ami miatt leértékelődött az autósszektor és a légipiac. Az olajár viszont jót tett a Mol-részvényeknek, amelyek árfolyama fél százalékkal emelkedett. A Mol-papírok 22 560 forinton zárták a napot, csaknem két és fél milliárdos forgalom után.
Ezzel együtt nem igazán érdekli a magyar részvénypiac a befektetőket, legalábbis a forgalom alapján – jelentette ki tegnap Farkas Róbert, a Raiffeisen Bank részvénykereskedési igazgatója az MTI-nek. A szakember szerint ha a nemzetközi pozitív hangulat még egy pár hétig kitartana, talán a magyar részvények iránt is nagyobb lenne az érdeklődés. Az elmúlt két hónap jelentős emelkedése után azonban inkább negatív korrekció várható, ami lefelé húzná a magyar piacon forgó részvények árfolyamait is.
A Mol kivételével a vezető részvények mindegyike rontott tegnap a BUX-indexen. A legnagyobb forgalom – 3,698 milliárd – tegnap is az OTP papírjait jellemezte. A bank részvényei 2,5 százalékkal, 7225 forintra értékelődtek le, elsősorban az Európa-szerte uralkodó borús szektorhangulatnak köszönhetően. A Magyar Telekom árfolyama hét forinttal, 0,9 százalékkal, 795 forintra esett, a papír forgalma 1,607 milliárd forint volt. A UBS még hétfői elemzésében semleges ajánlás mellett 910 forintos 12 havi célárfolyamot határozott meg a távközlési vállalat részvényeire, amely a tegnapi záróárfolyamhoz képest 14 százalékos felértékelődési potenciált jelent – közölte a portfolio.hu.
A gyógyszergyártók közül a Richter-papírok árfolyama 1,6 százalékkal, 33 700 forintra csökkent, a részvények forgalma 2,3 milliárd forintot ért el. A kisebbik szektortárs, az Egis 137,3 millió forintos forgalom mellett 3,4 százalékkal,
17 580 forintra gyengült. Esett a kis- és közepes részvények indexe, a Bumix is 2651,67 pontra, ami 0,31 százalékos gyengülést jelent az előző napi záráshoz képest.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.