Emberrablással vádolt ügyvédek

Ügyvéd házaspár ellen emeltek vádat emberrablás miatt. A Bács-Kiskun Megyei Főügyészség szerint egy helyi vállalkozónak kölcsönadott, de vissza nem fizetett százötvenmillió forintot akartak az ügyvédek behajtani. A vádlottak addig tartották fogva áldozatukat, amíg nevükre nem kerültek jól menő vállalkozásai.

2008. 06. 09. 22:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Vádat emelt a Bács-Kiskun Megyei Főügyészség két bajai ügyvéd ellen emberrablás miatt – adta hírül a HavariaPress. A főügyészség helyettes vezetője, Szabó Ferenc megerősítette az értesülést. Elmondta, az egyébként házastársi kapcsolatban álló O. István és Sz. Gabriella ügyvédek két évvel ezelőtt uzsorakamatra adtak kölcsön százötvenmillió forintot egy bajai építési vállalkozónak. A pénzt részletekben kapta meg az üzletember, de az is kiderült, hogy a nagy összeg nem is az ügyvéd házaspáré volt. A férfi azonban nem tudta törleszteni a pénzt, s a határidő lejárta után sem fizetett. Ezért a vállalkozót O. István bajai lakásába csalta, ahol egy hivatásos határőr is jelen volt.
A kölcsönről folyó tárgyalások nem vezettek eredményre, ezért a hitelezők azt javasolták adósuknak, adja át nekik jól menő építőipari cégeit. Erre persze nem volt hajlandó a férfi, ezért a civilben lévő határőr segítségével megfenyegették, hogy addig nem eresztik el, amíg alá nem írja az adásvételi szerződéseket.
A társaságok átvétele papíron megtörtént, de a vállalkozó fogságának a rendőrség vetett véget. Ugyanis az adós felesége riasztotta a helyi kapitányságot, amely két járőrt küldött a lakáshoz. A fogoly végül feljelentést tett, s a cégek nem kerültek át az ügyvédekhez. Lapunk kérdésére, hogy a határőr ellen miért nem emeltek vádat, Szabó Ferenc úgy válaszolt: nem lehetett bizonyítani a határőr cselekményét, így vele szemben megszüntették az eljárást.
A HavariaPress információi szerint a két ügyvéd jelenleg is praktizál. Szabó Ferenc erről nem tudott, de annyit közölt, hogy a vádiratot megküldték a megyei ügyvédi kamarának. Bánáti János, a Magyar Ügyvédi Kamara elnöke szerint nem valószínű, hogy mulasztásról van szó. Mivel május elején emeltek vádat az ügyvédek ellen, a fegyelmi eljárás megkezdéséhez, illetve az ügyvédek munkájának felfüggesztéséhez néhány hét átfutási idő szükséges lehet. Bánáti leszögezte, ha egy ügyvédet három évet meghaladó szabadságvesztéssel fenyegetett bűncselekménnyel vádolnak meg – az emberrablásért kettőtől nyolc évig terjedő büntetés szabható ki –, akkor kötelező a munkáját felfüggeszteni. Az elnök azt ígérte, hétfőn utánanéz a megyei kamaránál, hogy van-e felróható késedelem a fegyelmi ügyben.

Bűnbe esett jogászok. A Budapesti Ügyvédi Kamara adatai szerint tavaly 87 büntetőeljárás indult tagjaik ellen, ebből négy eset volt három évnél súlyosabb büntetéssel fenyegetett bűncselekmény. Összesen 485 fegyelmi ügyben 186 vizsgálatot rendeltek el, és ezek csupán tíz százaléka jutott el a kizárásig.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.