Nagy nyilvánosság előtt elkövetett rágalmazásért feljelentette Zsiros Zsolt debreceni MSZP-elnököt és Szathmári Károly városi küldöttgyűlési elnököt Sarkadi Zsolt és Bánfai Győző, akiket az Ésszerűség és Felelősség Platform megyei szervezete élén kifejtett tevékenységük miatt nyár elején kizártak a szocialista pártból. A kizárásuk jogosságát vitató debreceni szocialisták azért kezdeményezték büntetőeljárás indítását, mert egy Zsiros és Szathmári által jegyzett, a párttagokhoz címzett levél Bánfait és Zsirost azzal vádolja, hogy „Alapszabályunk előírásait tudatosan megszegve belső anyagokat adtak ki az ellenzéki médiumoknak (…) botránykeltés a céljuk (…) kizárólag az egyéni ismertség kivívása érdekében dolgoznak, nem a Magyar Szocialista Párt sikeressége motiválja őket.” Erről a feljelentés másolatát is mellékelve Sarkadi és Bánfalvi tájékoztatott tegnap Debrecenben.
Sarkadi emlékeztetett, az általuk képviselt platform elnöksége áprilisban vetette fel, hogy Gyurcsány Ferenc párt éléről történő távozása nem ördögtől való. Ezt követően Zsiros a renitens gondolatok viszszavonására utasította őket, majd nyár elején kezdeményezésére – a platformosok szerint szabálytalanul – ki is zárták őket a pártból. A mintegy 350 főt számláló debreceni tagságból ötvenöten néhány hete kezdeményezték, hogy a kizárások kapcsán összevont taggyűlésen vitassák meg a pártdemokrácia és a szólásszabadság kérdéseit. A küldöttgyűlést szeptember 4-re össze is hívták, ennek előkészítéseként látta szükségesnek Zsiros és Szathmári levélben tájékoztatni a tagságot a kizárások hivatalos indokáról. Az ügy kapcsán Sarkadi kijelentette: az MSZP vezetése akarnokok kezébe került, akik egy demokratikus pártból diktatórikus szervezetet kívánnak kreálni.
Zsiros Zsolt lapunk megkeresésére kisszerű támadásnak minősítette a feljelentést, amit nem kíván kommentálni. Úgy fogalmazott, ennek ellenére gyakorló büntetőjogászként áll elébe. Arról, hogy mikortól volt debreceni pártelnökké választása előtt MSZP-tag, úgy nyilatkozott, 1992-ben belépett, ám 1994-ben ki is lépett, mert időközben hivatásos katona lett, s mint ilyen, honvédségi ösztöndíjjal végezte el a jogi egyetemet Szegeden. Arról, hogy Botka László városi pártelnök a megyei elnökkel egyetemben miért adott ki olyan igazolást, miszerint még 1996-ban is párttag volt, és később is, a debreceni szervezetbe történt 2006-os belépéséig mindvégig lelkes baloldali ként munkálkodott, úgy nyilatkozott: rossz a nyilvántartás, illetve a nyilatkozók kifejezésre akarták juttatni, hogy 1990 és 1992 között elégedettek voltak vele Szegeden. Suták Miklós debreceni MSZP-alelnök azon lapunkban is megjelent kijelentésére, hogy Zsiros ügyészi megbízatása idejére sem lépett ki a pártból, csak felfüggesztette tagságát, úgy reagált, „Miklós jó szándékkel, de tájékozatlanul nyilatkozott”. A kérdés azért érdekes, mert az ügyészi munka összeférhetetlen a párttagsággal. Ha valóban nem volt párttag 1992-től 2006 májusáig Zsiros, az MSZP alapszabályát sértette meg, mert 2007 januári megválasztásáig nem volt meg az egyéves párttagsága. A külső és belső szabályok áthágása, illetve a viták késhegyig élezése nem szokatlan a debreceni szocialistáknál. Kurucsó Péter, a Zsiros előtti pártelnök például bírói határozat segítségével került posztjára.
Autópályán cserélt kereket egy férfi Komáromban