Hatékonyabb gazdálkodást, biztonságosabb üzemelést ígér a gazdasági társasági formában történő működtetés – áll a városi közgyűlés elé került tizenhét oldalas előterjesztésben. Ez egyebek közt annak a garanciáit is rögzíti, hogy a most közalkalmazotti munkakörben foglalkoztatott színházi dolgozók – ha kérelmezik –, alkalmazottként tovább dolgozhatnak a március 1-jétől közhasznú nonprofit kft.-ként működő Csiky Gergely Színházban.
Azt viszont csak egy – Schwajda Györgynek feltett – közgyűlési kérdésből tudtuk meg, hogy a több mint kétszáz személyt foglalkoztató kaposvári teátrum igencsak túlméretezett művészeti állományában ez idő szerint húsz-huszonkét olyan személy van, aki évek óta csak a fizetéséért megy be a színházba. Lapunk úgy tudja, van olyan rendező, aki ugyan három éve státusban van, de feladatot azóta egyet sem kapott.
Pintér Attila, a közgyűlés szocialista frakciójának vezetője levetette volna napirendről az előterjesztést, mondván, nem látja a színház művészeti koncepcióját.
– A város jegyzőjének pedig egyébként is feladata lett volna bejelenteni a kulturális miniszternek az intézmény megszüntetését – fűzte hozzá. Az SZDSZ-es frakcióvezető amiatt aggódott, hogy a közgyűlés a jövőben nem tudja ellenőrizni a színház szakmai munkáját, Lamperth Mónika szerint pedig a privatizálás a kaposváriak kárára történik.
A Somogyért Egyesület ezúttal a közgyűlés fideszes többsége mellé állt. Képviselője úgy fogalmazott Schwajda György védelmében: örülnünk kellene, hogy jött egy ember, aki megtisztítja a színházi „ganédombot”. Szita Károly azzal zárta le a több mint egyórás vitát, hogy az átalakulás miatt aggódó képviselőtársainak valójában nem az átalakítással van baja, hanem azzal, hogy Schwajda György a direktor.
Kaposvár közgyűlése – több átszavazó szocialista képviselővel – huszonegy igen, három nem szavazattal és két tartózkodással elfogadta a Csiky Gergely Színház gazdasági társasággá alakulására tett előterjesztést.
Orbán Viktor: Megvan a bérmegállapodás!