Négy éve volt már egy, a mostanihoz hasonló jövedékitörvény-módosítási kísérlet, ám akkor – a Kereskedelmi és Vendéglátó Vállalkozók (Kisosz) Somogy megyei elnöksége javaslatára és a somogyi országgyűlési képviselők hathatós támogatásával – 2004 augusztusában hatályon kívül helyezték a rendkívül jelentős esténkénti, éjszakánkénti többletmunkával járó rendeleti passzust – áll a Kereskedelmi és Vendéglátó Vállalkozók Somogy Megyei Érdekképviseletének hírlevelében.
– Ezzel a hírlevéllel és egy, a tiltakozás mellett érvelő aláíróívvel szólítjuk fel a szakmabelieket és a velünk szimpatizálókat az országos akcióra. Mert megalázónak tartjuk a napi standolás újbóli elrendeléséről szóló parlamenti döntést, a szakma újabb megbélyegzésére tett kísérletet – mondta lapunknak Kertész Rezső. A Kisosz somogyi társelnöke most is abban bízik, hogy a megye tizenhárom országgyűlési képviselője párthovatartozástól függetlenül a vendéglősök mellé áll. Ám azt is ajánlja körlevelében, hogy a más megyében dolgozó vendéglátósok is keressék meg kérésükkel a parlamenti képviselőiket. – Amiként négy éve, remélem most is elérhetjük ennek az Európai Unió országaiban, sőt a világon egyedülálló törvényi előírásnak a visszavonását – reménykedik a somogyi Kisosz-elnök.
Kertész Rezső „erős szolidaritásra” szólítja fel a tiltakozással egyetértő más szakmák dolgozóit. Azért is, mert mint mondja: ma a vendéglősöket, holnap pedig másokat köteleznek majd naponkénti leltározásra.
Felháborodással fogadták a standolási előírást a lapunknak név nélkül nyilatkozó balatoni vendéglősök is, akiknek többsége ugyan már szeptemberben bezárta az üzletét, de fontolgatják, kinyitnak-e majd a jövő nyáron. Ők is attól tartanak, hogy a régi 7-es út egyébként is drámaian visszaesett vendégforgalma miatt sem lesz majd miből kifizetni az esténkénti plusz bürokráciát.
Meghalt egy ember a négyes-hatos villamos vonalán