Sikeres kezdés Kaposvárott

Elsősorban a fiatal rendező, Réthly Attila érdeme Lionel Bart világhírű musicaljének fergeteges előadása, ám hogy az „új kaposvári színházi korszak” első darabjaként Dickens Twist Olivérjének megrázóan szép története került színre, az Schwajda György igazgatónak és Selmeczi György zenei vezetőnek köszönhető.

2008. 12. 08. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Húsz, egérszürke ruhába bújtatott éhező kisgyerek várja türelmetlen kanálcsapkodással a lelencház hatalmas asztalánál az ebédet. Húst követelnek, ám helyette munkát kapnak a dologházban, az utcán. Azt kell megtanulniuk az öreg enyveskezűektől, hogy miként kell a gazdag urakat, hölgyeket kizsebelni. Habár esténként le kell adniuk a zsákmányt, és a verésből is kijut nekik, vidáman telnek napjaik az idősebb tolvajok között.
Lionel Bart musicaljének kaposvári előadása fergetegesen indul, az ötletes, gyorsan változó színpadképek egypercnyi merengésre sem adnak alkalmat a nézőnek. Réthly Attila, a fiatal rendező jól beszéli a gyerekek nyelvét. Ha nem lenne elkoptatott a kifejezés, a szó szoros értelmében sztárcsinálónak neveznénk. A tizenegy éves fonyódi kis srácból, Király Márkból olyan Olivért formált, amilyen vélhetően Dickensnek és Lionel Bartnak is tetszene.
A musicalt mindazonáltal az öregebb tolvajok „viszik a hátukon”. A kiváló prózai színészként ismert Kovács Zsolt Fagin, a tolvajiskola vezetőjének szerepében ezúttal is remek alakítással örvendezteti meg a nézőket. Rajta kívül a huszonhárom éves tolvajlányt alakító vendégművészt, Kiss Diána Magdolnát jutalmazta többször is vastapssal a publikum. A friss diplomás színésznőt – aki idén májusban a komáromi Jókai Színházban a Csárdáskirálynő Veleckei Szilviájának szerepében remekelt – bizonyára még sok musicalben látjuk.
Menczel Róbert sötétszürke, monumentális, de gyorsan változtatható díszletei között hibátlanul mozognak a szereplők, Kadala Petra koreográfiája igen jól illeszkedik az előadáshoz, és egyszerűségükben is ötletesek Velich Rita jelmezei.
Az Olivér! Selmeczi György zenei üzenete a kaposváriaknak. Kell egy jó zenés színház, ha nehéz is feladat – mondta lapunknak az évad elején. Az Olivér! akár a jövendölés kezdetét is jelentheti. Habár a vendégkarmester, Stauróczky Balázs könnyebb feladatokhoz szokott kaposvári zenekarát időnként megizzasztotta az angol William David Brohn hangszerelése.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.