Ejtette a vádat az ügyészség az ellen a rendőr ellen, akit jogtalan elsajátítás vétségével vádoltak, miután 2006. október 23-án egy brutálisan bántalmazott, több rendőr által letepert, s így védekezésre képtelen fiatalember telefonját zsebre tette, majd eladta egyik kollégájának. A hazai joggyakorlatban meglehetősen ritkán alkalmazott vádejtés előzménye, hogy a bíróság igazságügyi szakértőt rendelt ki az eltulajdonított telefon értékének meghatározására, és ő megállapította, hogy az nem éri el a húszezer forintos értékhatárt, így annak elvétele nem bűncselekmény, „csupán” szabálysértés, s ebben az esetben pedig két év után elévül a cselekmény. Így annak ellenére úszta meg a büntetést a tiszthelyettes, hogy tettét filmfelvétel is megörökítette, sőt ő maga is beismerő vallomást tett.
Ugyanakkor a sértett fiatalember jogi képviselője, Balsai Szabolcs úgy vélte, az ügyészségnek a rendelkezésre álló bizonyítékok alapján a bűncselekmény elhárítására képtelen személy sérelmére elkövetett lopás vétsége miatt kellett volna vádat emelnie, amelynek büntethetősége független a telefon értékétől. Ehhez képest a vádhatóság elfogadta a vádlott azon védekezését, miszerint nem tudta, hogy a telefon a sértetté, s így mindössze jogtalan elsajátítás vétsége miatt emelt vádat, amely valóban nem állhat meg, ha a telefon értéke nem éri el a húszezer forintot. Balsai Szabolcs szerint az ügyészségnek már a nyomozás során szakértőt kellett volna kirendelnie a telefon értékének meghatározására. Hozzátette: nagy valószínűséggel pótmagánvádat terjesztenek elő a telefont elemelő rendőr ellen.
Skoda Gabriella, a Fővárosi Főügyészség szóvivője lapunknak úgy reagált: a nyomozás idején még tízezer forint volt a szabálysértés értékhatára, így akkor nem vetődött föl, hogy szakértőt kellene kirendelni. Hozzátette: mivel a felvételek is azt igazolták, hogy a vádlott a földről vette föl a telefont, így hiányzott a lopás büntető törvénykönyvi tényállásának egyik alapeleme, a „mástól való elvétel” momentuma.
Megfosztották mandátumától Fekete-Győr Andrást