Műanyag borítású elektromos masszírozógép, körkörösen mozgó, fekete vászonba burkolt műöklökkel. Hántolt fatörzsekből készült hinták, hibrid autók, tőzegkockákban szaporodó orchideák, műkőből készült puttókkal díszített szökőkutak, szétfolyó szakállú, zenélő kerti törpék. Ilyen jelenségekkel szembesülhetett az, aki a hét végén tiszteletét tette a Papp László Budapest Sportaréna rendezvényén. Az úgynevezett Greenexpo pedig úgy jelent meg a hirdetésekben, hogy ez az ország egyetlen lakossági kertészeti és környezetvédelmi kiállítása.
A rendezvényterem végében eldugva persze találkozhatott valódi környezetvédő standokkal is az, aki nem fordult vissza azonnal, amikor meglátta a gyerekeknek műanyag frizbiket osztogató reklámbohócokat. Szellemesek voltak például azok a gyerekjátékok, amelyekkel a legifjabbak sajátíthatták el a szelektív hulladékgyűjtés szabályait a hulladékhasznosítók és a zöldek jóvoltából. A környezetvédelmi tárca pedig ezúttal egy „babaház-kompozícióval” rukkolt elő, amelyet a múlt és a jövő házának nevezett el.
A demonstráció lényege az volt, hogy a látogató egy elavult és egy korszerű konyhában figyelhette meg az energiapazarló elektromos berendezések és a takarékos eszközök közötti különbséget. A rendezvényen megjelent Szabó Imre környezetvédelmi miniszter is, aki díjakat adott át a Greenexpo környezetbarát kiállítóinak. A volt úttörővezető környezettudatosságára jellemző, hogy az elismeréseket nem a zseniális hőszigetelő falazóblokkokat vagy napkollektor-rendszereket bemutató cégek kapták tőle, hanem a szén-dioxid-kibocsátáshoz nagymértékben hozzájáruló állami szolgáltató Fővárosi Gázművek Zrt. és a hűtőszekrényeket gyártó Electrolux nevű óriáscég.
A rendezvény legjobb pillanatait az Ökoriadó! program hozta, amelyet a gyerekeknek találtak ki hulladékhasznosító szervezetek és az Alma zenekar részvételével. Az előadók legalább örömet is okoztak azoknak a lurkóknak, akik együtt szórakoztak velük.
Ki lehet a Soros-ügynök Magyar Péter mellett? - 6/2: Kulja András