Balla-ügy: szerelméhez vágyott a segédmunkás

Többször is magára vállalta a képviselőnő megölését a Balla-ügy egyik tanúja, D. Lajos a rendőrségen – derült ki a tegnapi, 12. tárgyalási napon. A tanú állításainak bizonyításához Magyar György ügyvéd Schönstein Sándor vádlott tárgyalásának felfüggesztését kérte, amit a bíró elutasított.

2009. 07. 23. 22:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Rendőrségi vallomásaiban többször magára vállalta a volt képviselőnő meggyilkolását a más ügyben előzetes letartóztatásban lévő D. Lajos tanú, ezért a Balla-ügy vádlottja tárgyalásának felfüggesztését indítványozta Magyar György ügyvéd tegnap. D. Lajos állításai bizonyításához új eljárásra lenne szükség, ám azt törvényesen addig nem lehet megindítani, amíg a Schönstein Sándor elleni bírósági eljárás folyamatban van. Nagy Antal bíró elutasította az indítványt. Az eljárásjog nem teszi lehetővé, hogy a bíróság túlterjeszkedjen a vádiratban foglaltakon. Azt viszont igen, hogy részletes bizonyítást folytasson le, és elmarasztaló vagy felmentő ítéletet hozzon Schönstein Sándor ügyében – indokolta döntését a bíró. Schönstein Sándort tavaly tavasszal gyanúsították meg azzal, hogy 2007 húsvétján megölte édesanyját, Balla Irmát. Az áldozat gyermeke ártatlannak vallja magát. Jelenleg szabadlábon védekezik.
A tegnapi tárgyalási napon kiderült: a gyilkosság előtt a szomszéd telken dolgozó D. Lajos kőműves segédmunkás a rendőrségen három vallomást tett a Balla-ügyben, s kettőben magára vállalta a szörnyű tettet. A bíróságon azt mondta: azért vallott így, mert remélte, hogy három nap „szabadságot” kap, amit Mónika nevű élettársával tölthet, ha hajlandó magára vállalni az ügyet. Ahhoz azonban nem járult hozzá, hogy szavai igazságtartalmát hazugságvizsgálattal ellenőrizzék, illetve helyszíni bizonyítási eljáráson vegyen részt. A bíróság a tanú jelenléte nélkül folytatta le a bizonyítási eljárást, amiről Magyar György ügyvéd a sajtónak úgy nyilatkozott: a tanúnak és a vádlottnak helyet kellene cserélnie egymással.
A tegnap délben, a sajtónyilvánosság kizárásával végrehajtott helyszíni bizonyítási eljárásnak az volt a célja, hogy kiderítse, mit láthatott talicskázás közben az ablakon át az építkezésen dolgozó munkás Balla Irma lakásából. Erre azért volt szükség, mert korábbi szakértői vélemények szerint az ablak tükröződése miatt a belátás kívülről erősen korlátozott, ám a berendezésről D. Lajos többször is pontos leírást adott.
A tanú Balla Irma mobiltelefonjának típusát, színét is meg tudta nevezni – erről azt mondta, hogy a képviselőnő kezében figyelte meg, amikor azt használta. A telefont azon az útvonalon találták meg elásva, ahol D. Lajos vallomása szerint gyalogosan szokott hazajárni a képviselőnő szomszédságában folyt építkezésről.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.