Valótlanságok állításával vádolja lapunkat a Futureal-csoport. Szombati számunkban azt írtuk, hogy a Kelenföldi pályaudvar intermodális csomópont stratégiai fontosságú önkormányzati telkét a Futó Péter érdekeltségébe tartozó Portfolio Kft. különös körülmények között szerezte meg. A Futureal- csoport közleménye szerint a XI. kerületi önkormányzat 2007. március 20-án érvényes adás-vételi szerződést kötött a 2824/2 hrsz. telekre az akkor 100 százalékban osztrák tulajdonban lévő Portfolio Real Estate Hungary Kft.-vel, a vagyongazdálkodási bizottság 2006. szeptember 18-i ülésén hozott döntés alapján. Az említett bizottsági ülésen azonban – a lapunk birtokában lévő jegyzőkönyvi kivonat szerint – azt is rögzítették, hogy az adásvétel akkor érvényes, ha az érintett telket kivonják a közterületi besorolásból, a telekalakítási engedély megszerzésére pedig 180 napot határozott meg a bizottság. Mivel ez határidőre nem történt meg, a szerződés nem érvényes – mondta lapunknak Schneller Domonkos, a Fidesz XI. kerületi elnöke.
A Futureal közleménye úgy igyekszik beállítani, hogy Futó Péternek nem lehetett szerepe az ominózus telek önkormányzati értékesítésében, mert a telket megvásárló cégben később szerzett csak tulajdont. Ennek azonban érdemben nincs jelentősége – mondta lapunknak Schneller Domonkos, ugyanis az eredeti szerződéses partnert az önkormányzat hivatalosan értesítette, hogy a szerződés úgynevezett felfüggesztési feltétellel terhelt. Amikor Futó Péter cége megvette a Portfolio Kft. 50 százalékát, erről a tényről partnerének tájékoztatnia kellett, ha ez elmaradt, azt egymás között kell tisztázniuk – közölte Schneller.
A Futureal közleménye azt állítja, hogy „a földhivatal az érintett telek tulajdonjogát jogszerűen jegyezte be”. Ezzel kapcsolatban a kerületi Fidesz-elnök leszögezte, valótlanságot állít a közlemény. Mint mondta, jogászaik vizsgálják, milyen szabályt vétett a földhivatal. Azt, hogy a Futureal nem járt el jóhiszeműen az ügyben, az is bizonyítja – mondta Schneller –, hogy a tavaly novemberben a kerület által elutasított bejegyzési kérelem birtokában nem bírósághoz, hanem a földhivatalhoz fordult. Ezzel Schneller szerint a Portfolio Kft. „ellopta az önkormányzati telket”, finomabban fogalmazva: nem létező tulajdonjogát jogellenesen jegyeztette be a földhivatalban.
Botrányos viselkedése miatt több mint 14 millióra büntették Gyurcsányt