Chávez újabb csatája

2009. 08. 24. 22:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Heves, több mint tízórás vita után a venezuelai parlament csütörtök éjjel elfogadta az új oktatási törvényt. A 2005 vége óta elvileg ellenzék nélküli parlamentben egyedül a kisebbségbe szorult Szociális Demokráciáért párt képviselői szólaltak fel a tervezet ellen, majd miután többször megvonták tőlük a szót, kivonultak az ülésteremből. Ismael García pártelnök azért ellenezte a törvényt, mert attól tart, az ország oktatása felett is Hugo Chávez elnök akarja átvenni a közvetlen irányítást. A törvény két vitatott pontja: megtiltja a tömegtájékoztatási eszközöknek, hogy olyan információkat közöljenek, amelyek rémületet keltenek a gyerekekben, gyűlöletre uszítanak a venezuelai nép egészséges értékei ellen. A másik vitatott cikkely hatásköröket ad a közösségi tanácsoknak és a többi társadalmi szervezetnek mint az oktatás résztvevőinek, mert felszabadító pedagógiai szerepet kell játszaniuk az új állampolgárok képzésében, illetve az átalakításhoz szükséges „szociális alanyok” építésében. A parlamenten kívüli és továbbra is megosztott ellenzék azért nem fogadja el, mert kiveszi a gyermekek nevelését a családok kezéből, a katolikus egyház pedig azért ellenzi, mert „kizárta Istent az iskolákból”.
A vita alatt a főváros, Caracas utcáin a rendőrség könnygázgránátokkal oszlatta fel a törvény ellen tüntetőket, eközben Chávez-párti csoportok botokkal felfegyverkezve támadtak neki az eseményről tudósító helyi újságíróknak. A tömegkommunikációs minisztérium és a parlament elnöke is elutasította az újságírók elleni erőszakot.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.