Szemesen volt a hetedik, egyben utolsó futama az egyre népszerűbb, immár ötödik alkalommal megrendezett Balaton-regatta vitorlásversenynek, és első ízben futottak ki a hét végén a tó egyik legszebb kikötőjéből az első nemzeti regatta kishajói is. Százkilenc árbocos dacolt az időnként hatvan kilométeres szél által borzolt hullámokkal, a hajókon négy-hat fős legénység segítette a kapitányokat.
Újrahasznosíthatta a The Explorer Group Kft. és a Balatoni Hajózási Zrt. a nemzeti vágta ötletét, így hirdethették meg a kezdeményezők nemzeti regatta néven a hobbivitorlázók első balatonszemesi versenyét. A találkozó gyermekbetegségének tulajdonítható, hogy csak hét önkormányzat nevezett, biztató azonban, hogy Alsóörs két hajóval indult, és a távoli Sárospatak is képviseltette magát.
A nemzeti regatta szervezőbizottsága és Palkó Zsolt főszervező örömmel vette tudomásul, hogy a tó nyugati medencéjében megkezdődött egy olyan amatőr verseny, amely sokak számára a profi vitorlások legnagyobb balatoni rendezvényén, a Kékszalagon folytatódik.
A szemesi hajósparádén feltűnt a magyar vitorlássport két favoritja, a hetvenöt láb hosszú Sirokkó és a harminc lábas Kékmadár, a sportág legjobbjai közül megjelent egy osztrák olimpiai és világbajnok is. Litkei Farkas, a Kékszalag sokszoros győztese pedig úgy vélte: a Balaton- regatta és majd a nemzeti regatta évenként harminc-negyven versenyzőt nevel ki a legnagyobb balatoni vitorlásversenyre.
Wossala György, a Magyar Vitorlásszövetség elnökhelyettese – aki ezúttal a Balatonalmádi színeiben versenyző fiának, Kristófnak szurkolt – ígéretesnek nevezte a szemesi rendezvényt. Mint lapunknak elmondta, a szövetség legközelebbi elnökségi ülésén megvitatják a nemzeti regatta ügyét, amelyet néhány vitorlásklub és nagy balatoni önkormányzat egyelőre még idegenkedéssel és gyanakvással szemlél.
Baleset miatt lángokban az M1-es autópálya, több kilométeres a dugó