Kampányarc volt, eljárás indult ellene

Megvonta a bizalmat Bangóné Borbély Ildikó cégvezetőtől a Bihar-Sárrét Összefogás Vidékfejlesztési Nonprofit Kft. hétvégi küldöttgyűlése. A 2004-es kettős állampolgárságról szóló népszavazás szocialista kampányarcaként ismertté vált kabai politikus menesztése kapcsán Balogh Béla, a Nonprofit Kft. ügyvezető igazgatója közölte: belső vizsgálat folyik Bangóné ellen gazdálkodási szabálytalanságok miatt.

2009. 10. 28. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Lapunk információi szerint Bangóné Borbély Ildikó menesztését a Nonprofit Kft. felügyeletét gyakorló Földművelésügyi és Vidékfejlesztési Minisztérium (FVM) is szorgalmazta, mert részt vett a korábbi Leader-program lebonyolításában, és tevékenysége akkor is adott okot kritikára. Úgy tudjuk, Bangóné nem kívánja tudomásul venni, hogy kikerül a Leader-programból. A távozását megszavazó közgyűlés előtt szerette volna elérni, hogy a leváltását szorgalmazó képviselőket hívják vissza. Bár volt olyan, akinek visszahívását Bangónénak sikerült elérni, a közgyűlés mégis több mint 75 százalékban szavazott a menesztése mellett. Az ügyről szerettük volna Bangónét megkérdezni, ám telefonüzeneteinkre lapzártánkig nem válaszolt. Kérdésünkre Balogh Béla elmondta, belső vizsgálatot indított Bangóné tevékenysége kapcsán. Különösen a szerződéskötési, illetve kötelezettségvállalási gyakorlatot vizsgálják, és ha bűncselekményre – sikkasztásra, hűtlen kezelésre – utaló adatokra bukkannak, feljelentést tesznek – tájékoztatott Balogh. A vizsgálat függvénye, hogy fegyelmivel, a munkáltató részéről történő felmondással vagy közös megegyezéssel válnak meg Bangónétól.
A Bangóné visszahívását kezdeményezők arra hivatkozva javasolták a leváltást, hogy a Sárrétért felelős cégvezető nem tartja a kapcsolatot a Leader-akciócsoport tagjaival. Ez önmagában is okot adott a bizalomvesztésre, hiszen az ugyancsak busásan megfizetett cégvezető elsődleges feladata éppen a kapcsolattartás, illetve a tagság képviselete. A Nonprofit Kft. kilenc vezetője egyébként havi több százezer forintot kap fejenként. A 2015-ig tartó pénzügyi ciklusban a Leader-programban részt vevő negyvenegy bihari és sárréti település mintegy hárommilliárdra pályázhat. E pályázatok előkészítése és menedzselése a társaság feladata.

Bizalmatlanság. Nem az Oláh Lajos által összeállított lista nyerte a 2010-es országgyűlési választásokra készülő MSZP hajdú-bihari küldöttgyűlésének támogatását, sőt a megyei elnök esetleges menesztése is szóba került – közölte lapunkkal egy neve elhallgatását kérő debreceni szocialista. Az MSZP 24 fős megyei listáján két befutó hellyel számolnak. Az eredeti Oláh-féle listán a megyei elnök mögött a második helyet Zsíros Zsolt, Debrecen városi elnöke foglalta el, míg a harmadik Csontos János országgyűlési képviselő volt. Az elfogadott listát is Oláh vezeti, ám itt a második helyen Forgács Barnabás, az FVM államtitkára szerepel. A listacserével a harmadik helyre kerülő Gyula Ferencné választmányi elnök cáfolta, hogy Oláht meneszteni akarnák a szervezet éléről, de elismerte: a bizalmatlanság kérdése felvetődött vele szemben a hét végén.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.