Partra vetett vízi mentők

2009. 10. 14. 22:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Elakadt a balatoni vízbiztonsági program, mivel nincs pénz a civil mentőcsapat működtetésére. Pedig csak havi hárommillió forint kellene ahhoz, hogy a tó három medencéjében szolgálatban legyen egy-egy hajó, s indokolt esetben kifusson a vízre a Ruppert rohammentő – hangzott el a hét végén a zánkai vízimentő-bázison.
Bagyó Sándor, a Vízimentők Magyarországi Szakszolgálatának vezetője emlékeztetőül elmondta: a csaknem kétszáz önkéntest foglalkoztató egyesület szeptember végéig ötven strandi és 290 hajós mentést hajtott végre, és 14 ember köszönheti az életét az ötszáz lóerős Ruppert mentőhajónak.
– Egy cég jóvoltából nincsenek hajóüzemeltetési gondjaink, és a kommunikációs rendszerünk biztonságos működtetése sem forog veszélyben. Arra azonban már nem futja, hogy a tó három medencéjét vigyázó egy-egy hajó és a Ruppert személyzetének munkabérét kifizessük. Ha tehát valaki nem segít rajtunk, a vízi járműveket ki kell emelni a vízből – válaszolta lapunk kérdésére Tar Mihály, a szakszolgálat sajtószóvivője. Megjegyezte: a Balaton biztonságáért felelős szervek – a katasztrófavédelem, a tűzoltóság és a vízi rendészet – állami apanázsból gazdálkodik, de a civil mentőcsapat csak szponzorokra és pályázati pénzekre számíthat.
A vízi rendészet számára ősszel is megnyugtatóbb, ha a tó minél több pontján van mentésre alkalmas egység, és ezáltal lerövidül az úgynevezett elérési idő – reagált a mentőcsapat gondjára Horváth László alezredes, a balatoni vízi rendészet vezetője.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.