Igénylés, hogy a kevesek közé kerüljön Magyarországon – akik több százezer forintot nyerhetnek rövid időn belül – áll az ingyenes szisztémát ajánló Parapszichológiai Centenáriumi Központ (PCK) első levelében. A második, névre szóló küldemény öt és fél milliós szelvénnyel és garantált nyereménnyel kecsegtet, a negyedikben pedig tanúsítványt kap a kétkedő az öt és fél millióról. Az elérhetetlen intézmény nem először próbálja alkalmanként négy-hatezer forintjától megfosztani a hiszékeny embereket. Két éve egy Kaposvár közeli község lakóit ejtette ámulatba ajánlatával a PCK. Ám miután kiderült, hogy a falubeliek közül többen is kaptak „Ön a kétmillió forint értékű nyeremény egyetlen nyertese…” kezdetű levelet, gyanakodni kezdtek a rászedettek. Mentek fűhöz-fához, majd belátták, hogy csúnyán átverték őket, mert a négy-hatezer forintos befizetések – amelyek egy fantomcég számlájára kerültek – nemhogy milliókat, de egy ötforintost se fialtak.
Az Országos Fogyasztóvédelmi Egyesület egyik munkatársa igencsak elcsodálkozott, amikor megtudta: újraéled az év végi ünnepekre időzített csalássorozat. Ő ugyanis azt remélte: miután a centenáriumiak 2007. évi akciója Somogyban kudarcba fulladt, leállnak a csalók. De nem ez történt. Csupán annyi változott, hogy most nem bécsi, hanem egy budapesti kft. címére kell küldeni a milliós nyerősor- és nyerőszisztéma-tanácsokért felszámolt alkalmankénti összeget.
Utánanéztünk a cégnek az interneten, és egyebek közt megtudtuk: a kft. informatikai és logisztikai tanácsadással, gyógytermékekkel, követelésbehajtással foglalkozik, és médiaügynökségként jegyzi magát.
„Segít megteremteni a hosszú távú siker feltételeit, segít az üzleti célok elérésében, garancia, biztonság, megbízhatóság jellemzi, és széles a szolgáltatási skálája.” Próbálkozásunkra a kft. telefonszámán egy egészen más nevű és más profilú cég munkatársa jelentkezett.
A PCK-nak csak postafiókja van, így telefonon elérhetetlen. Így a cég védjegyének tartott, a „volt Szovjetunió egy nagyszerű koponyájaként” említett, bizonyos Igor Leonov csillagfizikai, matematikai és lottónyeremény-kutatótól sem tudhattuk meg, mi a titka a mesés nyereményt eredményező szisztémájának.
A nyerőszámtanácsokért felszámolt néhány ezer forint a fogyasztóvédők szerint szabálysértésnek minősül, ha az ajánlatot nem követi ellenszolgáltatás. A történtek arra intenek: senki ne dőljön be a mesének, ne higgyen az év végi ünnepek előtt megsokasodó, megtévesztő ajánlatoknak, ígéreteknek, és semmiképp se fizessen.
Újabb helyszínről dobatta ki Magyar Péter a testőreivel a HírTV stábját