A sértetti oldalt képviselő Helmeczy László perbeszédében kifejtette, a vádlottak számára nincs enyhítő körülmény, mert senki nem kelt a tömeges támadással szemben teljesen kiszolgáltatott áldozat védelmére. Bejelentette, mivel a vádlottak padján nem ül mindenki a lincselésben részt vevők közül, a bűnsegédek ellen feljelentést tesz, és kártérítési pert indít a tettesek ellen. Emlékeztetett, a másodrendű vádlott a „lincselés” szó használatért egymilliárd forintos közcélú felajánlást kért, és százmillió forint kártérítési pert indított az első fokon eljáró ügyész és a bíró ellen, akik csak azért nem kerültek a vádlottak padjára, mert nem függesztették fel mentelmi jogukat.
Az ügyész a csütörtöki tárgyalási napon a felnőttvádlottakra életfogytiglani fegyházbüntetést kért, az elkövetéskor éppen 18 éves elsőrendű vádlottra súlyosítást, a fiatalkorúaknál pedig az első fokon kiszabott tízéves maximális büntetés helybenhagyását indítványozta. A védők csütörtöki és tegnapi perbeszédeikben felmentésért, enyhítésért, illetve az elsőfokú ítélet hatályon kívül helyezéséért folyamodtak.
Az utolsó szó jogán ifjabb H. D. felbujtással vádolt anyját ártatlannak mondta, és elsírta magát. Idősebb H. D. továbbra is állította, nem csak a mostani vádlottak voltak benne a bűntettben. J. G. bocsánatot kért a családtól és egész Magyarországtól. „Magyarország szégyenei vagyunk” – jelentette ki. H. K. továbbra is tagadta bűnösségét. Balla Lajos táblabíró az ítélethirdetést november 13-ra halasztotta.
Most minden kiderült Magyar Péterről a hangfelvételekből