Hamis állításokat és be nem tartott ígéreteket tartalmazó szórólapokat oszt az Est Média terjesztési pontjai segítségével a KIKSZ Közlekedésfejlesztési Zrt. A társaság, amely az Európai Unió társfinanszírozásával megvalósuló közlekedési beruházásokat koordinálja és ellenőrzi, a propagandaanyagban indokolatlan derűlátással beszél a hazai vasúthálózat állapotáról. A „Sínen vagyunk!” címet viselő „EstCard” állítása szerint a KIKSZ „helyreállítja a korszerűtlen vasútvonalakat. A KIKSZ kiemelten fontos feladatának tekinti az európai uniós források minél hatékonyabb felhasználását a vasúti közlekedés fejlesztésében, a vasútvonalak felújításától kezdve az állomások helyreállításán át az új szárnyvonalak megépítéséig.”
A szóróanyag állításait hazai vasutas szakértők cáfolták meg a közelmúltban. Csek Károly, a MÁV pályavasút-infrastruktúra igazgatója szerint egy talpfa cseréjére a kívánatos 25 év helyett 400 évet, ugyanennek a nagyjavítására 799 évet kell várni. Egy kitérő komplett cseréjére a 17 éves ciklusidő helyett 1825 évenként kerül sor. A 7600 kilométer hosszan kiépített hazai vasúthálózatnak csak 16 százaléka kétvágányú, s csupán 31 százaléka villamosított. A pálya több mint 50 százaléka mellett lassújel található. A vágányok átlagéletkora félszáz év fölött van, de szép számmal találni „Diósgyőr 1889” feliratú síneket is.
Ami az uniós források minél hatékonyabb felhasználását illeti, itt is egészen más a valóság, mint azt a kincstári propaganda állítja. Berényi János, a Hungrail elnök-vezérigazgatója egy szakmai rendezvényen a közelmúltban elmondta, hogy a kormány a közlekedési operatív programból 2007–2013 között vasútipálya-építésre fordítható forrásokat a választási kampányban ígért ezermilliárd forintról alig több mint a felére, 520 milliárdra csökkentette. Ráadásul ezen összeg lehívása is jelentős késésben van, ezért Berényi sürgette, hogy a fejlesztések mielőbb valósuljanak meg.
A KIKSZ vezérigazgatója, Csikós Bálint bérplafonja havi hárommillió forint, amelyhez 420 ezer forintos kafetéria, illetve igazgatósági tagsága révén 54 ezer forintos tiszteletdíj járul. A szervezet nem válaszolt arra a kérdésünkre, hogy mennyi közpénzből állították elő és terjesztik a „Sínen vagyunk” című kiadványukat.
Majdnem belehalt egy idős ember egy brutális támadásba - egy budapesti buszról rángatták le