Holnaptól már nem jelzik a közeledő balatoni vihart. A meteorológiai szolgálat, a katasztrófavédelem, a balatoni vízi rendészet és a rádiós segélyhívó telekommunikációs egyesület április 1-jén kezdődött, közös munkája ma éjfélkor véget ér.
A Balaton és a Velencei-tó partján sorakozó fényjelző állomások a Balaton nyugati medencéjében 2168, a keletiben 1432, a Velencei-tónál pedig 1432 órán át üzemeltek – nyilatkozta lapunknak Horváth Ákos, a meteorológiai szolgálat siófoki obszervatóriumának vezetője. Elmondta, a viharjelzés hét hónapja alatt kilencszer támadt a tóra óránként kilencven kilométeresnél erősebb, orkánszerű vihar, a legijesztőbb széllökések május 22-én és augusztus 3-án parancsolták ki a vízből a fürdőzőket és a csónakázókat. A leghevesebb zivatarral érkező legnagyobb, százhuszonegy kilométeres széllökést augusztus 3-án Fonyódnál mérte a meteorológiai automata. A nyár legmelegebb napja augusztus másodika volt, ekkor Fonyódon 35,5, Siófokon 35,4 Celsius-fokot mértek. Drámaian kevés volt a csapadék a szezonban, tavasszal a sokévi átlag negyven, nyáron ötven százalékát sem érte el.
A Balatonnak az idén kilenc áldozata volt, a vízi rendőrök 337, a vízi mentők 182 embert juttattak partra. Elmaradt vagy későn kiadott viharjelzés miatt idén sem következett be vízi baleset.
Holnaptól – vihar-előrejelzés híján – magukra lesznek utalva a Balatonon és a Velencei-tavon tartózkodók, a csónakázók, a vitorlázók és a horgászok. A vízi rendészet járőrhajói továbbra is a vízen maradnak, és a nyárinál ugyan kisebb kapacitással, de a vízi mentők is szolgálatban lesznek. Ők a 30/383-8383-as mobilszámon riaszthatók.
Összeverte, majd élve felgyújtotta ismerősét egy férfi Budapesten