Kezdeményezi a Zrínyi Miklós Nemzetvédelmi Egyetem rektora és két másik őrizetbe vett érintett személy előzetes letartóztatását a Nemzeti Nyomozó Iroda (NNI) abban az ügyben, amely miatt kommandósok törtek be és tartottak házkutatást az intézményben – közölte tegnap Bartha László, az NNI szóvivője. Ezt indítványozza az ügyészség is. Ismert, a nyomozó hatóság befolyással üzérkedéssel gyanúsítja Szabó Jánost és társait. Szabó egyébként megtagadta a vallomástételt. Bartha megerősítette, a gyanú szerint egy nemzetközi szállítócéggel szemben követtek el bűncselekményt. Az NNI gazdaságvédelmi főosztálya kedden több helyen tartott házkutatást, amelyek során a gyanúsítottak terhére rótt bűncselekmény elkövetésére vonatkozó bizonyítékokat sikerült lefoglalni. Ismét leszögezte, a hivatali befolyással való üzérkedés bűntette miatt folyamatban lévő eljárás a Honvédelmi Minisztérium (HM) és intézményei, így a nemzetvédelmi egyetem gazdálkodásával, működésével nincs összefüggésben.
Bocskai István, a honvédelmi tárca szóvivője szerdán a TV2 Mokka című műsorában megerősítette azokat a sajtóértesüléseket, amelyek szerint a rektor azzal kereste meg a céget, hogy a rendőrség kábítószerrel való visszaélés és fegyverkereskedelem miatt nyomoz ellenük, de ő képes az ügyet pozitív irányba befolyásolni. Cserébe azt kérte, hogy a céggel szerződésben álló biztonsági szolgálatot cseréljék le egy általa megnevezett cégre. A DHL nemzetközi szállítmányozási cég tegnapi nyilatkozata szerint tavaly nyáron valóban megkeresték alkalmazottaikat bizonyos szolgáltatásokért cserébe.
A HM tegnap elismerte azt az információnkat, hogy az ügyészség több héttel ezelőtt őrizetbe vett és eljárás alá vont hivatásos katonákat. Állították azonban, hogy az eljárások a hírekkel ellentétben nem sikkasztás, hanem vesztegetés gyanújával indultak. Azt sem cáfolták, hogy az egyik őrizetbe vett ezredes vádalkuja, illetve az általa tett vallomások vezethették el a hatóságokat több korrupciógyanús ügyhöz, amelyet a szaktárca alkalmazásában lévő személyek követhettek el, köztük a Zrínyi egyetemre is. Lapunk úgy tudja, az elindított eljárásokban érintett egy volt vezérigazgató, egy főosztályvezető-helyettes és egy őrnagy is, akik személyes vagy hivatali kapcsolataik révén Oláh János dandártábornokhoz, a védelemgazdasági főosztály egykori vezetőjéhez köthetők. A védelemgazdasági főosztályt nemrég feloszlatták, Oláh Jánost azonban nem nevezték ki más pozícióba, hanem rendelkezési állományba helyezték.
A Budapesti Katonai Ügyészség szóvivője a Hír TV-nek hangsúlyozta: ők csak az aktív állományúak ellen folytathatnak eljárást. Ács Tibor közölte, akit visszafoglalkoztatnak valamilyen beosztásba, például nyugdíjasként, ahhoz hatáskör hiányában nem tudnak hozzányúlni. Hozzátette: az egyik ilyen visszafoglalkoztató szervezet, a HM tulajdonában lévő HM EI Zrt., amelyet „gengszterszervezetnek tartanak”. A katonai ügyészség tegnap esti közleményében elhatárolódott a nyilatkozattól, amelyet Ács magánvéleményének nevezett. Úgy tudjuk, az egyik vesztegetéssel gyanúsított személy egy HM-tulajdonú társaságnál volt felső vezető.
A minisztérium napok óta nem válaszol az őrizetbe vett személyekre vonatkozó kérdéseinkre. Az MTI-nek is csak annyit nyilatkoztak: az érintett katonákat hivatalukból felfüggesztették. A minisztérium cáfolta, hogy az említett bűncselekmények miatt szüntették volna meg a védelempolitikai főosztályt. Mint közölték, az utóbbi három év működési tapasztalatai alapján a vezérkari főnök és a minisztérium kabinetfőnöke tavalydolgozott ki javaslatot néhány szervezeti egység átalakítására takarékossági okokból. Ennek ellentmond, hogy lapunk úgy tudja, a napokban azonnali hatállyal hazahívták külföldi szolgálatáról a honvédség egyik dandártábornokát is, aki korábban a szaktárca védelempolitikai főosztályán dolgozott és pénzügyi igazgató is volt. Vélhetőleg ellene is eljárás indul.
Baloldali hazugságok az áram áráról: itt a Patrióta leleplezése!