Komoly helyezkedés indult a Honvéd Vezérkarnál a magasabb rendfokozatokért, beosztásokért és az ezzel járó fizetésért, későbbi kiemelt nyugdíjakért a választások előtt – tudta meg lapunk. Ahhoz, hogy egyesek feljebb juthassanak a ranglétrán, a vezérkari piramis legfelső és legalsó soraiból el kellett távolítani személyeket. A két „áldozat” a jelenlegi vezérkari főnökhelyettes, Mikita János altábornagy és Tóth László ezredes. Míg az előbbit a honvédség brüszszeli képviseletének vezetésével bízták meg, így komoly fizetést kap, addig az utóbbi tisztnek néhány hónappal a nyugdíjkorhatár elérése előtt köszönték meg a munkáját a kiképzési osztály élén. Úgy tudjuk, Mikitát azért küldik Brüszszelbe Békési István vezérőrnagy helyére, hogy a vezérkari főnök helyettesi székébe Hazuga Károly vezérőrnagy ülhessen, akit a köztársasági elnök ma léptet elő altábornaggyá. Hazuga korábban a jelenlegi vezérkari főnök, Tömböl László közvetlen beosztottja volt az Összhaderőnemi Parancsnokság helyettes vezetőjeként. Helyére, összhaderőnemi parancsnokhelyettesnek Frigyer László dandártábornok kerül, akit vezérőrnaggyá nevez ki az államfő. Frigyer helyett a haderő-tervezési főosztályt Mihócza Zoltán vezeti, akit ezredesből dandártábornokká léptetnek elő.
Dandártábornoki kinevezése érdekében újra létrehoznak egy pozíciót az Összhaderőnemi Parancsnokságon Domján László ezredesnek is, aki törzsfőnök-helyettes lesz a honvédségnél. Változás történik a kiképzési osztálynál is, ezt a szervezeti egységet a jövőben Kositzky Attila ezredes vezeti, a már említett, nyugdíj előtt elküldött Tóth László ezredes helyett. A honvédség vezérkarában az előrelépés természetesen komoly illetményi változást is jelent. Vagyis a fizetés és a későbbi nyugdíj is úgy alakul, kinek milyen szolgálati ideje, beosztása és rendfokozata van a honvédségnél. Miközben a tisztek bruttó átlagfizetése jelenleg 388 ezer forint, addig egy ezredes több mint hatszázezer, egy dandártábornok pedig csaknem egymillió forintot keres bruttóban a honvédségnél.
Az illetmény bruttó egymillió fölé ugorhat a vezérőrnagyi és az altábornagyi kinevezéssel is. Katonai körökben ezért furcsállják sokan, hogy a most előléptetett tisztek jelentős része úgynevezett „kék ruhás”, vagyis a légierő, illetve a légvédelem tisztje, akár a jelenlegi vezérkari főnök, Tömböl László.
Miért bukik a német autóipar? És hol javíthat Magyarország?