Kegyeleti túra a Ren Dzsong Fengen

A jövő hónapban kegyeleti túrára indulnak, s emléktáblát helyeznek el a kínai Ren Dzsong Fengen a tavaly októberben szerencsétlenül járt és eredménytelenül keresett négy magyar hegymászó hozzátartozói. A rokonokat alpinisták, valamint keresőkutyák, illetve gazdáik kísérik az ember nem járta hegyre, abban bízva, hogy az újabb kutatás választ adhat a hozzátartozókat azóta is gyötrő kérdésekre.

2010. 05. 23. 22:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Emléktáblát helyeznek el a tragédia helyszínének közelében a kínai Ren Dzsong Fengen eltűnt magyarok – Pechtol Balázs, Csizmadia Péter, Mikolovits Veronika és Tolnay Katalin – tiszteletére családtagjai júniusban. Az itthon maradt hozzátartozókat is képviselő öt szülőt, illetve testvért Mécs László és Juhász Bálint hegymászó, illetve három, katasztrófahelyzetekre kiképzett keresőkutyával Cristofari Júlia és Vincellér Tibor kíséri el a veszélyes és szomorú expedícióra. Mint arról beszámoltunk, tavaly októberben a négy tapasztalt magyar alpinista utat keresett az eddig felfedezetlen, 6079 méter magas Ren Dzsong Feng csúcsára. Egy éjszaka azonban több száz tonna szikla és jég zúdult a körülbelül 4600 méteres magasságban kiépített táborukra, álmukban érte őket a halál. Szecsuani és tibeti hegymászók keresték őket, katonai helikopter pásztázta a területet. Mécs László a helyszínen gyűjtött információkat, s próbálta segíteni a kínai hatóságok és a magyar fél közötti akadozó kommunikációt, de a mentők csak az alpinisták korábbi pihenőhelyét találták meg, a tragédia feltételezett helyszíne megközelíthetetlen volt.
A most újra Kínába induló Mécs László lapunknak elmondta: a hozzátartozók körülbelül három-négyezer méteres magasságig, azaz az egykori alap- és az első tábor közötti szakaszra kapaszkodnak fel, és ott helyezik el az emléktáblát. Ugyanakkor szeretnének kétséget kizáróan megbizonyosodni arról, hogy mi is történt valójában, ezért a tragédia jól körülhatárolható területét, azaz az egykori, 4600 méteres magasságban kiépített tábor helyét vas-és fémjelző készülékkel, illetve a keresőkutyák segítségével fésülik át. A szerencsétlenség óta eltelt fél év alatt ugyanis több tíz métert is mozoghatott a gleccser, azaz előfordulhat, hogy a felszínhez közelebb kerültek a korábban hiába keresett tárgyak, esetleg holttestek.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.