A legrangosabb népi faragók seregszemléjére 65 alkotó 262 tárggyal nevezett, közülük a zsűri hatvan pályázó százhetvenhét munkáját érdemesítette bemutatásra, ebből a legmagasabb értéket képviselő első kategóriába 71 mű került.
Ezekből nyílt a látogatókat lenyűgöző, egyszersmind a fa- és csontfaragó népművészet továbbélését és gazdagodását igazoló kiállítás Balatonlellén.
Az I. díjas vöröstói Szabó László Zoltán egy egész lakást betöltő faragott bútoraival hívja fel a látogatók figyelmét, a bólyi Végh Andor dudáival, a debreceni Nagy Imre a Noé bárkája felé menekülő állatcsordájával, a II. díjas Harasztosi Róbert a csontból készült, finoman cizellált kürtjeivel, a vásárosnaményi Schmidt Sándor pedig fából készült, bájos figurákkal teli gyerekszobával gazdagítja a kiállítást.
Balatonlelle harmincöt éve, 1975 óta ad helyet a faragók országos kiállításának. Gombos Emil művelődésiház-igazgató lapunknak azt mondta: miután a legnehezebb években is sikerült két-három évenként kiírni a Kapoli-pályázatot, és megrendezni a legjobb munkákból álló kiállítást, Lelle továbbra is megtisztelő kötelességének tartja a fa- és csontfaragók műveinek éves közszemlére bocsátását.
A XXIX. országos faragókiállítás augusztus 25-ig tekinthető meg a balatonlellei művelődési házban.
Itt vannak a részletek a januártól igényelhető munkáshitelről