Népi faragók Balatonlellén

Fa- és csontfaragó népművészek munkáiból nyílt kiállítás a balatonlellei művelődési házban, miután a Hagyományok Háza és a kultúrapártoló üdülőhely önkormányzata huszonkilencedszer is meghirdette az idős Kapoli Antal emlékének szentelt országos faragópályázatot.

2010. 07. 15. 22:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A legrangosabb népi faragók seregszemléjére 65 alkotó 262 tárggyal nevezett, közülük a zsűri hatvan pályázó százhetvenhét munkáját érdemesítette bemutatásra, ebből a legmagasabb értéket képviselő első kategóriába 71 mű került.
Ezekből nyílt a látogatókat lenyűgöző, egyszersmind a fa- és csontfaragó népművészet továbbélését és gazdagodását igazoló kiállítás Balatonlellén.
Az I. díjas vöröstói Szabó László Zoltán egy egész lakást betöltő faragott bútoraival hívja fel a látogatók figyelmét, a bólyi Végh Andor dudáival, a debreceni Nagy Imre a Noé bárkája felé menekülő állatcsordájával, a II. díjas Harasztosi Róbert a csontból készült, finoman cizellált kürtjeivel, a vásárosnaményi Schmidt Sándor pedig fából készült, bájos figurákkal teli gyerekszobával gazdagítja a kiállítást.
Balatonlelle harmincöt éve, 1975 óta ad helyet a faragók országos kiállításának. Gombos Emil művelődésiház-igazgató lapunknak azt mondta: miután a legnehezebb években is sikerült két-három évenként kiírni a Kapoli-pályázatot, és megrendezni a legjobb munkákból álló kiállítást, Lelle továbbra is megtisztelő kötelességének tartja a fa- és csontfaragók műveinek éves közszemlére bocsátását.
A XXIX. országos faragókiállítás augusztus 25-ig tekinthető meg a balatonlellei művelődési házban.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.