Több mint húszmillió forintot költött el a honvédség pénzéből csak a tavalyi évben reprezentációs ajándékokra a Magyar Honvédség Radó György Honvéd Egészségügyi Központja (MH HEK) – tudtuk meg. Az intézmény számos más gyanús beszerzése miatt információink szerint nyomozás is indult az MH HEK logisztikai részlegén. Voltak ugyanis olyan gyógyászati és mentőautó-alkatrész-vásárlások, illetve a szavatossági idő lejártához közeli gyógyszerekre vonatkozó beszerzések, amelyek a gyanú szerint a honvédség harckészültségét is veszélyeztethették. A honvédelmi tárca reagálása szerint azonban legalább féléves szavatosságú gyógyszereket adnak ki a külszolgálatok részére. Elismerték ugyanakkor: gyakorlatokon ennél rövidebb szavatossági idejű patikaszereket is kiutalhatnak. A megmaradt gyógyszereket a gyakorlat végeztével a központi raktárba szállítják, így szerintük föl sem merülhet a harckészültség veszélyeztetése.
A tavalyi évre vásárolt ajándéktárgyakat egyébként három különböző magántársaságtól szerezték be. Úgy tudjuk, közel nyolcmilliós értékben kötöttek szerződést egy exkluzív, egyéni megmunkálású díszpoharakat gyártó kft.-vel, hasonló összegben vettek dísztárgyakat egy betéti társaságtól, és több mint ötmillióért vásároltak ajándékokat, szóróanyagokat egy olyan cégtől, amely a honlapja szerint főként filmek és családi tűzijátékok értékesítésével foglalkozik. Úgy tudjuk, az egészségügyi központ logisztikai főnökségén méltatlansági eljárást is kezdeményeztek egyes vezető beosztású katonák ellen.
A szaktárca szerint az MH HEK-nél nem történt indokolatlan reprezentációs beszerzés. A közleményükben azt írják, az valószínűleg a NATO Katonai-egészségügyi Kiválósági Központ számára történt beszerzésekre vonatkozhat, amelyeket azonban valóban az MH HEK folytat le.
Az ajándéktárgyak tömeges vásárlása az elmúlt években nem volt ritka a honvédelmi tárca intézményeinél. Még az első Gyurcsány-kormány idején szintén mintegy húszmillió forint értékben vásárolt kristálypoharakat, porcelán tálalóedényeket és különféle népi iparművészeti tárgyakat a Honvédelmi Minisztérium (HM). A nagy értékű dísztárgyak 2006-ban azonban a HM Nemzetközi Rendezvényszervező Hivatalához (HM NRH) kerültek. A tárca akkor közölte: az ajándéktárgyakat protokolláris célból vették, azokat két év alatt használják fel. Kérdésünkre, hogy ennyi pénzért mennyi kristálypoharat, vázát, matyó babát vagy csikóbőrös kulacsot vásároltak, azt felelték: „a megkötött szerződések az aktuális Honvédelmi Közlönyben megjelentek”. A dísztárgyakat négy éve is egy olyan cég szerezte be, amely nem feltétlenül ezek készítését jelölte meg fő tevékenységeként: főként hajók és repülőgépek nagykereskedelmével foglalkozott.
Így néz ki, ha Magyar Péter úgy gondolja, bármilyen nőt megkaphat