A parlamenti választásokon súlyos vereséget szenvedett MSZP mögül kihátrálnak a még szocialista vezetésű somogyi városok. Barcs első embere, Feigli Ferenc, a megyei közgyűlés szocialista frakciójának vezetője nem indul az önkormányzati választáson, az utóbbi években igen jól kistafírozott Dráva-parti kisvárosban ugyan Karvalics Ottó alpolgármesternek, fideszes országgyűlési képviselőnek áll a zászló, de még kérdés, vállalja-e a városvezetést a parlamenti munka mellett. A hagyományosan baloldali többségű Marcaliban megőrizné utolsó somogyi mentsvárát az MSZP, ott – mint a rendszerváltás óta mindig – Sütő Lászlót jelöli a párt. A parlamenti mandátumot vesztett Suchman Tamás neve is felvetődött (mint megírtuk, Suchman a helyi képviselői munkájának el nem ismerése miatt nemrégen összeütközésbe került Sütővel), de az MSZP úgy gondolja: ha netán Suchman vitába szállna Sütővel, akkor elkerülhetetlen lenne, hogy egy fideszes jelölt kerüljön a polgármesteri székbe.
Egy Erdélyből áttelepült kardiológus, Kárpáti László a Fidesz nagyatádi polgármesterjelöltje. A kórházi főorvost Ormai Istvánnak, a Somogyért Egyesület második emberének helyére ültetné a párt.
Siófokon továbbra sincs erős politikai ellenfele a fideszes Balázs Árpádnak. Az MSZP egy korábbi parlamenti képviselőjét jelöli polgármesternek. Az államtitkárrá avanzsált Szászfalvi László pedig kormányzati elfoglaltsága miatt döntött úgy, hogy átadja a székét egy, a Fidesz színeiben induló helyi önkormányzati tisztségviselőnek. Fonyódon Hidvégi József, Tabon Schmidt Jenő továbbra is élvezi a Fidesz bizalmát, Nagybajomban pedig a jelenlegi polgármester a Fidesz–KDNP jelöltje.
Mesterházy Attila úgy látja, nehéz verseny vár Lamperth Mónikára, de jó kihívója lesz Szita Károlynak, a dél-dunántúli megye székhelyét több ciklus óta irányító fideszes polgármesternek. Az MSZP elnöke kaposvári párttársa munkásságát méltatva a múlt héten újságírók előtt arról beszélt, hogy Lamperth Mónika az elmúlt években három minisztérium élén nagy vezetői tapasztalatot szerzett, kiváló nemzetközi kapcsolatokra tett szert, és figyelemre méltó a karitatív munkája is.
Józsefváros az élen. Az október 3-i kisebbségi választáson Budapesten várhatóan a VIII. és a XVIII. kerületben szavaz majd a legtöbb kisebbségi választó, míg a legkevesebben az I. és a XII. kerületben jelentkeztek a jegyzékbe – derül ki az Országos Választási Iroda honlapján közzétett adatokból. A VIII. kerületben 1735-en jelentkeztek a választói jegyzékbe, közülük a legtöbben, 1221-en cigányok. A XVIII. kerületben 1639-en jelezték szavazási szándékukat, itt a legtöbben, 802-en a német kisebbségi önkormányzat megválasztásában kívánnak részt venni. Budapest egész területén jelenleg 18 921-en szerepelnek a 13 kisebbségi jegyzék valamelyikében, a legtöbben, 6727-en cigányok és 3217-en németek. Országosan összesen 228 294-en szerepelnek a 13 kisebbségi jegyzék valamelyikében, a legtöbben, 133 680-an cigányok és 46 638-an németek.
Itt vannak a részletek a januártól igényelhető munkáshitelről