Rendkívüli ez a nap az Észak-balatoni Polgári Klub életében, hiszen nyolcéves szünet után most folytathatjuk azt, amit 1998-ban megfogalmaztunk – köszöntötte Balatonalmádiban egybegyűlt klubtársait Belinszky Katalin, a jó nevű vállalkozókból álló közösség egyik tisztségviselője. Az est vendége Czomba Sándor foglalkoztatásért felelős államtitkár volt, aki egyebek mellett arra emlékeztetett, hogy hazánkban a foglalkoztatási mutatók az uniós országok összevetésében a legalacsonyabbak közé számítanak. – Nagy hiba, hogy csak a magas munkanélküliséget szajkózzuk, holott a munkanélküliek táborát jórészt munkára alkalmas személyek alkotják – fogalmazott, majd élesen bírálta a legutóbbi két kormányt, amely, mint mondta, úgy költött ötszázmilliárd forintot munkahelymegőrzésre, hogy abból szinte semmi sem látszik.
– Újra három év lehetne a szakmunkásképzés, és a negyedik lenne a gyakorlat éve. De az idő alatt se engedje el az iskola a fiatal szakmunkás kezét – figyelmeztetett Czomba Sándor, aki ezt követően a vállalkozóknak adható pályázati pénzekről kifejtette: csak az kapjon támogatást, aki beszállítóként is magyar cégeket foglalkoztat. Egy felvetésre válaszolva azt mondta: tudja, hogy a kis- és közepes vállalkozók a legrászorultabbak, de a jövőben a hazai nagyvállalatokat sem szabad kihagyni a pályázatok útján megítélt állami támogatásokból.
Wossala György, a Ramada Hotel tulajdonosa, a klubest házigazdája ostobaságnak nevezte, hogy Magyarországon ez idő szerint tizennyolc szálloda építése folyik, miközben az első Széchenyi-tervben épültekre már igencsak ráférne a korszerűsítés. – A környező országok sorra elhagynak bennünket, miközben mi kénytelenek vagyunk nélkülözni az elvárható wellness- szolgáltatásokat. Még mindig sok az olyan balatoni szálloda, amelyik nem tud meleg vizes fürdőt ajánlani, szobái nem légkondicionáltak, és így nemhogy tizenkét hónap, de egy évszak vendégigényeit sem tudják kielégíteni – sorolta a gondokat Wossala György.
Vancsura Miklós ságvári fürdőigazgató, a Magyar Fürdőszövetség elnöke azt mondta: ő bízik az üdülési csekket felváltó rekreációs kártya sikerében. Ugyanakkor felvetette: rendkívül zavaró, hogy a fürdőszolgáltatásokra három különböző áfakulcs vonatkozik. Vancsura Miklós is úgy látja: hazánkban az egészségipar fejlesztése a legjobb irány. Kérdésünkre kijelentette: a második Széchenyi-terv korlátozza majd a gyógyfürdő-fejlesztések körét, nem fordulhat elő, hogy minden harmadik-negyedik település fürdőberuházásba vagy -fejlesztésbe fogjon.
A parlament előtt a családi adókedvezmény megduplázását tartalmazó javaslat