Budán, a Feneketlen-tó melletti Szent Imre-templomban énekel, de évenként három-négy külső koncertet is vállal az első ciszterci apát nevét viselő Szent Alberik kórus, amely a millennium évének nagy sikerű vatikáni szereplése után most a legreprezentatívabbnak tartott Erkel-opera, az István király Művészetek palotájabeli bemutatójára készül.
– Július elején Komárom leglátványosabb rendezvényi helyszínén, a monostori erődnél mutattuk be Erkel Ferenc operáját, amely a kétszáz éve született szerző zenedrámáinak gondolatiságával egybecsengően azt üzemi: a magyar nemzet mindenkori boldogulásának kulcsa az összetartás – mondja Somogyváry Ákos, a Szent Alberik kórus karnagya, akit egy balatonlellei templomi koncert után kértünk rövid beszélgetésre.
– Már a komáromi előadásra készülődve azt fontolgattuk, miként lehetne folytatása annak a nagy sikert aratott előadásnak, amely egy kétszáz fős zenei apparátus példás összefogásával jött létre, s amelyben az Operaház művészei, a zenekari tagok és a kórusok időt és fáradságot nem sajnálva, tiszteletdíj nélkül vállalták a fellépést. Rám a nyolc budapesti kórusból álló énekkar betanítása várt – folytatta a fiatal karnagy.
Kérdésünkre, hogy milyen feladatok várnak ez évben a Szent Alberik Kórusra, elmondta: készülnek egy születésnapi Erkel-hangversenyre, tervezik Mozart Rekviemjének a bemutatását és újabb CD-k készítését. Erkel Ferenc István király című operáját szeptember elsején, este a Művészetek Palotájában mutatják be. István szerepében Jekl László lép színpadra, a MÁV-szimfonikusokat és a kórust Csányi Valéria vezényli. Az előadás rendezője, Frigyesi András a köztelevízió egyik hírműsorában elmondta: habár az opera szereplői a budapesti előadást is fellépési díj nélkül vállalják, kiadásaik így is lesznek, ezért bármilyen támogatást örömmel fogadnak.
Kihúzták az ötös lottót