A parlament nemzetbiztonsági bizottságának ülésén példátlan esetre derült fény Szilvásy Györggyel kapcsolatban. A Gyurcsány-kormány titokminisztere beismerte, hogy a Nemzetbiztonsági Hivatal figyelmébe ajánlott egy betörőt, akit többek között arra használtak fel, hogy tönkretegyenek egy civil biztonsági céget. Az elhárítás tehát a miniszter ajánlására egy bűnözőt alkalmazott illegális feladatokhoz, tisztes fizetés fejében, miközben a férfi Szilvásy mellett kapcsolatot tartott több szocialista politikussal is.
A mai kor legprofibb betörői persze nem álkulcsokkal és pajszerrel indulnak munkába, elég nekik egy laptop is. A korszerű tolvaj nem ajtót tör, zárat feszít és kasszát fúr, hanem informatikai falakon hatol keresztül, hogy aztán vígan halásszon adatokat, vagy kárt tegyen a felfejtett rendszerekben. Hackernek hívják, és ha sikeres, akár kémszervezetek, kormányhivatalok is igénybe vehetik szolgálatait. Egy nemzet biztonságának érdekében ugyanis még mindig használnak a titkosszolgálati munkában illegális eszközöket, még ha néha meg is kövezi ezért az elhárítókat a közvélemény. Olyan azonban csak igen ritkán derül ki, hogy egy párt használja fel ezeket a módszereket a titkosszolgálatokon keresztül arra, hogy lejárassa politikai ellenfeleit. Magyarországon vélhetően ez is megtörtént. Az eddigi hírek szerint a Szilvásy György által az NBH-nak beajánlott hacker, akit Koax néven emlegetnek, olyan informatikai betörésekben vett részt, amelyeket később az UD Zrt.-vel próbáltak összefüggésbe hozni.
Mint emlékezetes, ez volt az a cég, amelyről Szilvásy azt a később megalapozatlannak bizonyult vádat hangoztatta, hogy részese volt egy Fideszhez köthető magán-titkosszolgálat működtetésének. A Szilvásy által polgári polipként emlegetett állítólagos hálózatnak az lett volna a feladata, hogy szocialista politikusokat hallgasson le, és részt vegyen az MSZP választási győzelmét elősegítő Dávid Ibolya MDF-elnök ellehetetlenítésében.
Koaxnak tehát feltehetőleg ezt a koncepciót kellett igazolnia. Mégpedig úgy, hogy észrevétlen maradjon a megbízója, ne tudja meg senki, hogy az elhárítás, Szilvásy György nemzetbiztonsági miniszter, vagy maga a Nagy Testvér, Gyurcsány Ferenc rendelte meg a bűncselekményeket. Egyelőre nem tudni, hogy Koax valójában kicsoda. Arról viszont vannak információk, hogy a hacker mivel hívta fel magára az egykori titokminiszter figyelmét. Értesüléseink szerint lazán feltörte a kancellária számítástechnikai rendszerét, majd szolgálatra jelentkezett a hivatal védelmében.
Szilvásy György, a betörő legfőbb mentora azonban nem erre használta védence tehetségét. Miért is érdekelte volna egy állami hivatal védtelensége, az ország biztonsága, sebezhetősége, amikor valami teljesen más lebegett a szeme előtt. A hatalmat kellett megvédenie, bármi áron, és nem is válogatott az eszközökben. Volt már egy embere a polgári elhárításnál Laborc Sándor főigazgató személyében, akinek ajánlhatott egy másikat, hogy piszkos játékba kezdjen az adófizetők pénzén. Laborc pedig minden további nélkül alkalmazta is az illegális tevékenységével kufárkodó téglát, az MSZP beépített emberét. Elvégre holló a hollónak nem vájja ki a szemét.
Mutatjuk, hol kell előkészíteni a hólapátot, több centi hó is eshet